Давайте розбиратись.


Зараз серед дорожників активно обговорюється законопроект 2680 від 27.12.2019 року прийняття якого забезпечить спрощення порядку отримання права на виконання будівельних робіт з реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг, що в свою чергу створить сприятливі умови для покращення стану автомобільних доріг в Україні, тобто замість вже традиційного поточного середнього ремонту перевага буде надаватись капітальному або реконструкції.

Ми, як громадськість в цілому підтримуємо вказаний законопроект та вважаємо, що він є актуальним, ми дуже добре розуміємо чому компанії-підрядники зацікавлені в прийнятті вказаного проекту, так як вартість капітального ремонту суттєво відрізняється від поточного.

І все це можна було б так і залишити обговоривши положення ймовірного закону та можливі позитивні наслідки його прийняття, якби один з підрядників, до якого, до речі, є багато питань стосовно якості проведення поточного ремонту, не почав торпедувати питання про те, що через технічні характеристики середній поточний ремонт не може витримати 5ти-річної гарантії та апріорі на відремонтованому дорожньому полотні будуть з’являтись колійність і т.д., так як під час поточного ремонту не було укріплено основу дорожнього полотна, а проведено лише поверхневі роботи.


Прочитавши ТАКЕ в мене виникло ряд логічних запитань до підрядник, а саме ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» та його керівників Тараса Палія та Дмитра Гончарова, який проводив середній поточний ремонт на автодорогах Н-08 та М-04 (окремими ділянками), питання такі:
Чому на автодорозі Н-08 колійність виникла лише на тих ділянках траси де проводився поточний ремонт підрядною компанією УПС, а саме на окремих ділянках км 436+100 – км 450+455, а наприклад до 436 км колійність не зафіксовано, хоча поточний середній ремонт проводився по всій автодорозі.


Те ж питання і по автодорозі М-04, де ми зафіксували колійність на ділянках траси км 91+970 – км 148+900 і там також проводився середній поточний ремонт, як і на ділянках після 297 км де колійності не зафіксовано.


Далі, якщо підрядник стверджує, що середній поточний ремонт не може «вистояти» 5 років гарантійного терміну, то чому приватна компанія підписала договір із замовником та взяла на себе такі зобов’язання? розраховували, що не буде контролю? — а ні, не вийшло! Все перевірено і зафіксовано.


Ну і на останок, якщо підрядник вважає, що в тому, що на автодорогах де проводився середній поточний ремонт колійність виникла саме через не укріплену основу дорогу, то чому у липні 2019 року, саме під час приїзду до Дніпропетровської області Президента України, цей самий підрядник почав переробляти в рамках гарантійного терміну одну із ділянок автодороги Н-08 та ще й говорити про це публічно з гучною назвою «Це саме той випадок, коли імідж компанії важливіший за втрату мільйонів гривень» ???

Питання, як ви зрозуміли у нас риторичні і очікувати на відповідь не доводиться, проте полишати цю ситуацію на самоплин ми не збираємось.

Вважаю, що компанія УПС має виконати взяти на себе гарантійні зобов’язання, а не намагатись маніпулювати термінами та ухилятись від відповідальності!

P.S.: Знаю, що Володимир Зеленський, знову, на Дніпропетровщину їде, то що, нам очікувати ще трохи ремонту «клаптика» траси Н-08?

Нічого особистого.
За дороги області прикро(

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко