Укртрансбезпека – центральний орган виконавчої влади, діяльність якого, в тому числі, спрямована на здійснення фактичного контролю за рухом великовантажного транспорту. Це структура, яка насамперед має керуватися кількісними показниками та аж ніяк не загальними поняттями.

Якщо інспектор Укртрансбезпеки скажи водієві, що він вважає, що є перегруз або зайве навантаження на вісь та не підкріпить це реальним проведенням зважування вантажівки, то логічно, що підстав для складання акту про порушення вагових норм немає, бо потрібно отримати реальні цифри і вже на цій підставі говорити про порушення, або ж ні…

Але не дивлячись на це в питаннях здійснення фактичного вагового контролю Укртрансбезпека дозволяє собі керуватись загальними фразами та поняттями. На днях ми отримали відповідь за підписом В.о. голови ДСБТ В. Дідківського де він пояснює, що 17 вересня 2019 року не здійснювався фактичний ваговий контроль через несприятливі погодні умови (!).. Тобто не через те, що вологість повітря перевищує 85%, або атмосферний тиск поза нормою… Ні, вони просто вирішили, що сьогодні несприятливі погодні умови і тому фактично можна не працювати! Така собі відмовка ні про що.

Внаслідок чого маємо два питання:

1. З яких пір Укртрансбезпека.Дніпропетровська область. стала Гідрометцентром та на око визначає сприятливість чи не сприятливість погодних умов?

2. Чому нові очільники профільного міністерства не вживають жодних заходів по наведенню порядку в даній структурі, може очікують завершення конкурсу на нового голову ДСБТ? Так а зараз що, не потрібно працювати?

Питань, як завжди вдосталь, очікуємо на реальні зрушення в цій сфері, в противному випадку всі розмови про ремонти доріг можна завершувати, бо який сенс в ремонті, якщо у нас абсолютно відсутній контроль за рухом так званих «вбивць доріг».

Далі буде.

P.S.: а що про це думають самі інспектори Укртрансбезпеки можна побачити тут: