🛣🛣🛣
Початок тижня розпочинаємо з загадки, над якою ми з колегами міркуємо вже декілька днів.🤔

Але про все по порядку.⬇️

1️⃣Трохи менше місяця тому ми опублікували відео-матеріал про те, як Днепропетровский Облавтодор будучи в субпідряді генерального підрядника Автомагістраль-Південь проводив аварійний ремонт на трасі Н-31 з порушенням, на нашу думку, технологічного процесу та використанням не якісних матеріалів. (відео тут: https://youtu.be/AbJMSNUu9FQ)

2️⃣ На цей матеріал ми отримали дві реакції, спочатку на відео з нашого YouTube каналу відреагували офіційним листом в Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області та завірили нас, що при ремонті використовувалась техніка ( увага, не матеріали, про них промовчали), а саме дорожня техніка, яка може використовуватись за низької температури. Детально ми писали про відповідь тут: https://www.facebook.com/msdniprocom/posts/1502586633243642)

3️⃣ Далі на офіційній сторінці підрядника з’явився великий професійний лонгрід, в якому підрядник розповів про умови проведення аварійних ремонтних робіт за умови низьких температур та найголовніше вказав, що підрядник та залучені ним субпідрядники виконують аварійний ремонт не за власним «хочу», а відповідно до технічного завдання (дефектного акту), який видається генеральному підряднику замовником, в нашому випадку Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області видала генеральному підряднику дефектний акт, простіше кажучи, дала завдання провести аварійний ремонт певної ділянки і підрядник приступив до виконання своїх обов’язків.(скрін сторінки додається)

🔴 Наче б то все логічно і правильно, зараз ми опускаємо якість робіт (знаємо, що це найголовніше, ми повернемось до цього згодом) та переходимо у бюрократичну площину!

🔺 Не були б ми «МС Дніпро», якби не захотіли на власні очі побачити цей дефектний акт! І так, ми користуючись правом на доступ до публічної інформації, направили відповідний запит до Служби автодоріг області з проханням надати нам копію дефектного акту, яка не є секретною інформацією, так як засвідчує використання бюджетних коштів. Так, Закон України «Про доступ до публічної інформації» ми знаємо досконало, на відміну від.. ой, не будемо забігати наперед.

⁉ На що отримали відповідь. І тут ми переходимо до нашої загадки!

🔴 У відповіді за підписом безпосередньо в.о. начальника Служби Дмитра Сергійовича Чумаченка на наш запит на інформації зазначено, що (цитата) : «…. Виготовлення чи надання документації відповідно до запитів про доступ до публічної інформації – законом не передбачено». (скан-копія додається)

📖 Тепер цитуємо основу основ, стаття 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: Публічна інформація — це відображена та ЗАДОКУМЕНТОВАНА будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків….»

🤦‍♂ Зараз «закриваємо очі» на, як ми вважаємо, нефаховість юриста Служби автодоріг О.О. Шульги, отже все ж таки надання копій документації законом передбачено, а отже залишається один із запропонованих Дмитром Чумаченко варіант – це надати інформацію не можуть, бо вона потребує ВИГОТОВЛЕННЯ!

❓ Увага, знатоки, питання! Якщо замовник послуг говорить, що дефектний акт на роботи на трасі Н-31 потребує ВИГОТОВЛЕННЯ, а підрядник заявляє, що виконує аварійні роботи відповідно до дефектного акту ВИДАНОГО замовником, то де правда? 🤥

💬 Очікуємо ваші варіанти в коментарях, а ми готуємо наступну скаргу на дії посадових осіб Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області, бо такого безладу ми ще не бачили.

☝ До речі, на всі наші аналогічні запити на інформацію, Служба надала подібні відповіді не зважаючи на питання, Дмитре Сергійовичу, змініть шаблон, бо ми розуміємо, що у вас є помічник, який експерт у всіх сферах та тут вийшов промах, який ще й на пряму порушує конституційні права громадян, а це вам не жарти, ви ж професійний правознавець, чи Вам не знати, що порушувати права громадян, то протиправно?

Нічого особистого.

Далі буде!