Вибачте, але таке навіть нам складно було уявити.

Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області відреагувала на нашу публікацію: https://youtu.be/AbJMSNUu9FQ та (пряма мова) «для недопущення дискредитації замовника та підрядника» вирішила розповісти нам, чому робити ямковий ремонт можна при низьких температурах.

Ось що нам пишуть «На автомобільній дорозі Н-31 сполученням Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решитилівка проводилися роботи з ямкового ремонту асфальтобетонного покриття з застосуванням причепної дорожньо-ремонтної машини «ремонтер»…., якою передбачено виконання ремонту покриття при температурі навколишнього середовища до – 10 градусів за Цельсієм».

Ок, ми ж не проти. Але ж чому шановний Дмитро Сергійович (в.о. начальника САД) забув нам повідомити, що ця машина може працювати лише за умов сухої погоди, про що чітко написано в Технологічній картці ТК-218-03449261-095-2008, на яку сам пан Чумаченко і посилається?

Якщо дослівно: П. 2.1 Виконання ямкового ремонту асфальтобетонних покриттів з застосування машини Ремонтер можливо проводити за сухої погоди при температурі навколишнього середовища не нижче ніж мінус 10 ºС.

Нагадаємо, вологість в той день складала понад 85 — 90%, що вже не є поняттям «суха погода».

Йдемо далі і читаємо технологічну карту, там пишуть:

2.13 Границі ремонту вибоїн розмічаються прямими лініями в поздовжньому і поперечному напрямках з захватом непорушного шару покриття на 3 – 5 см, при цьому декілька близько розташованих вибоїн об’єднують одним контуром або «картою» прямокутної форми. Розмічання контурів «карт» виконується контрастними по відношенню до покриття матеріалами (фарбою або крейдою), які легко можуть бути видалені з покриття після завершення робіт.

Дивіться фото ⬇️, ми не знайшли ні прямих ліній, ні об’єднаних вибоїн, бо вони всі пропущені, ні захвату на 3-5 см, так, заради об’єктивності, одна з ямок була глибиною понад 5 см, проте інші 1-2 см. Дивуємось, що в Автомагістраль-Південь на це не звернули увагу.

Але й це не все. У нашому відео-матеріалі ми звертали увагу на якість бітуму, який виступає в’яжучим матеріалом та на пряму впливає на якість ремонту, показуємо вам порівняння, який бітум має бути і який використовувався на автодорозі Н-31, висновок за вами.

Ну і повертаючись до температури навколишнього середовища, нам, як профільній організації не зрозуміло, чому дорожники області вирішили виправдати не якісну роботу посилаючись лише на технічні характеристики дорожньої техніки, наче не знають, що температура асфальту, який укладається є чи не найважливішою складовою якісного ремонту?

Тільки не треба говорити, що вона була відповідною, ми там були і бачили на власні очі, ба більше торкались руками до асфальту і як ви розумієте опіків не отримали.

До того, як підвести і так всім зрозумілі висновки, ми звертаємось до компанії генерального підрядника Автомагістраль-Південь, шановні, ми ж вже вам повідомляли про неякісну роботу Днепропетровский Облавтодор і тоді ви виправили ситуацію та усунули недоліки допущені субпідрядником, а зараз не розуміємо, чому ви обрали ті самі граблі, ой, вибачте, той самий облавтодор у субпідрядники?

🛣Ну а тепер до висновків,

1. Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області володіє екстрасенсорними здібностями і без відповідних перевірок на відстані понад 50 км з’ясувала, що порушень технологій проведення робіт не було про що офіційно повідомила нас у письмовому порядку.
2. На думку в.о. начальника САД області Д.Чумаченко для того, щоб якість робіт відповідала вимогам достатньо застосовувати техніку, яка може працювати при низьких температурах, а матеріали для ремонту то дрібниці на які не варто звертати уваги.
3. Реакція на наш відео-матеріал була майже миттєвою, за це ми і дякуємо Службі автодоріг області, та цього все одно не достатньо для якісної роботи.

Повідомляємо, що дані матеріали будуть передані в офіційному порядку до керівництва Міністерства інфраструктури України та Укравтодору.

Наведемо лад на дорогах разом, чи як?

Нічого особистого, Далі буде!