22 грудня об 11:00 у медіа-центрі ДНІПРО ПОСТ відбулася прес-конференція «Дніпровська міська рада проголосувала за програму впровадження дебатів у загальноосвітніх школах. Які будуть наслідки прийняття даної програми та як відбувалось голосування у сесійній залі».

У прес-конференції взяли участь:

— член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар;

— голова ГО «Нове бачення» Олена Зима;

— представник організації «Федерація дебатів України у місті Дніпро» Кирило Кожемякін.

1482415983_dsc_0756

Вероніка Коміссар

Вчорашній випадок, який стався під час засідання 17 сесії Дніпровської міської ради змушує представників громади виходити на прес-конференції, щоб публічно, через ЗМІ, звернутися до міського голови Бориса Філатова та депутатського корпусу. Черговий раз ми переконались, що задекларовані міським головою обіцянки про взаємодію з громадою та всебічне обговорення актуальних питань перед їх внесенням до сесійної зали, залишились лише обіцянками. По факту міський голова на стільки віддалився та закрився від тих представників інститутів громадянського суспільства, за підтримки яких він і пройшов у мери, що навіть почав ігнорувати Законодавство України. Вчора на сесії було прийнято рішення міської ради, щодо запровадження програми факультативних занять по дебатам. Ця програма викликала широкий резонанс серед експертів дебатної сфери. Були підготовані професійні пропозиції до цієї програми та передані міському голові, як особисто в руки, так і офіційно через канцелярію. Але, на жаль, як і на інші наші звернення, відповіді у встановлені законом терміни ми не отримали. Варто зазначити, що для того, щоб мер виконав свої прямі обов’язки щодо відповіді на звернення громадських організацій, ми вимушені звертатись до омбудсмена і лише після того, як уповноважений з прав людини пані Лутковська зверне увагу Філатова на порушення ним прав людини, тоді ми отримуємо відповіді на наші запити.

Також, хочу зупинитись саме на авторі програми — депутаті Купрієнко від Об’єднання Самопоміч. Це саме той депутат, який на засіданні бюджетної комісії під час обговорення бюджету 2017 в розділі освіта заявив, що батьки мають бажання робити поточні ремонти в навчальних закладах, моє опитування серед батьків показало, що з 20 батьків — нуль бажаючих. З цього я можу зробити висновок, щодо щирості намірів у запропонованій програмі розвитку дебатів депутата Купрієнко. На жаль, це лише одне з багатьох питань, у яких влада і міський голова черговий раз не чують громаду.

Ця ситуація вже стала традиційною для міської влади, ми, підтримуючи Філатова на посаду міського голови, закликали всіх до порядку та дотримання законів. На даний момент міський голова, прикриваючись так званою коаліцією та регламентом, який порушує всі права громади на участь в житті міста, відсторонив та повністю ігнорує представників громади. Складається враження, що міський голова на стільки не впевнений у власних силах, що боїться навіть надати дві хвилини для виступу представників громади під час обговорення питання на сесії. Але ж Дніпро обирав «сильного мера». А всі намагання звернути увагу мера на проблеми містян через соцмережі закінчуються відправленням «незадоволених» в чорний список, а простіше в «бан».

Сьогодні ми висвітлюємо лише одну з багатьох проблем, тому що стосується програми дебатів детальніше вже розповість моя колега, поважний вчитель методист вищої категорії Олена Зима.

Детальніше — дивіться у відео.

Джерело:  ДНІПРО ПОСТ

Добавить комментарий