Фото7456Ті, кому вигідно нагнітати в суспільстві негативне ставлення до ветеранів Другої Світової війни, не замислюються щодо майбутнього.

Все частіше в наших матеріалах звучить фраза «на превеликий жаль», оскільки писати і говорити правду в наш час нелегко, а часом і небезпечно. Але факти залишається фактами – як би і хто б їх не перекручував.

Таке ж становище справ і зі святкуванням Дня Перемоги. І – на жаль! – ще далеко не всі в патріотичних і демократичних колах нашого міста і країни в цілому розуміють, що спекулювати на цій темі неприйнятно.

Наші діди і прадіди пішли на фронт і перемогли не завдяки політиці Сталіна і загороджувальних загонів, а всупереч їм. Так, багато хто йшов в горнило війни добровільно – ідеологія працювала немов швейцарський годинник. Але вони також щиро вірили, що роблять добру справу для народу і своєї країни – якою б вона не була.

Так, між іншим, вірили і віримо зараз ми, євромайданівці «зразку» 2013 року. Вірили і ті, хто вийшов на Майдан в 2004 році. Чому ж тоді ми повинні знижувати роль українських ветеранів Другої Світової, які змогли повалити диктатуру Гітлера, Муссоліні та інших покидьків? Навіщо ж провокувати поважних громадян країни, які завоювали мир у всьому світі?

Втім, позбутися від Сталіна і комуністичної ідеології Україні доводилося двічі – в 1991 і в 2014 рр. Але змогли ж! Тобто ми знову перемогли.

Але нерозуміння наших дій сьогодні  через, скажімо, років двадцять цілком може обрушитися і на наші голови, вельмишановні панове патріоти і демократи. Ми ж теж віримо в світлі ідеали, хоча насправді до цивілізованої і ситої Європи нам поки що далеко. І хто може зі стовідсотковою впевненістю сказати, що в нас  не будуть тикати пальцями в спину за сьогоднішню ситуацію в Україні, гіперінфляцію, дорожнечу, зростання вартості комунальних послуг, безробіття, тощо.

В ім’я майбутніх поколінь давно треба позбутися від дешевих спекуляцій і провокацій, і тоді ніхто нікого боятися не буде. Так давайте ж поважати тих, хто 8-го, по-європейськи, у Всесвітній день пам’яті, і 9-го травня, по-радянськи, вийде на вулиці і площі нашого міста, щоб відзначити День Перемоги. І не приведи боже, щоб влада будь-якого рівня знову заговорила про скасування цього свята або, наприклад, того ж Міжнародного жіночого дня. Мало нам чвар і зіткнень?

Безумовно, День Перемоги – не тільки торжество, але і «свято зі сльозами на очах». Це — данина пам’яті мільйонам загиблих, які віддали своє життя за те, щоб ми з вами народилися та змогли створювати свою історію зраненої країни.

А будь-яка диктатура, в кінці кінців, приречена. Не визнали її в 1941 році, не будемо терпіти й сьогодні.

Кажуть, щоб зрозуміти чийсь вчинок, треба самому пройти ті чи інші події. Новітня історія України і Євромайдан зокрема показали, що жителі України готові жертвувати собою, своїм здоров’ям і життям заради майбутнього нащадків і незалежної держави. Ми проходимо через пекло нової війни і її наслідків. І головне, щоб ці жертви були не марними.

У вас особисті погляди щодо подій Другої Світової? Ніхто не забороняє і, вірю, не буде забороняти вам висловлювати свою думку. Але, повірте, що негідно, недозволено для справжнього українця і патріота країни плювати в сторону ветеранів Другої світової війни. І тут питання не тільки толерантного ставлення, а й елементарної совісті, знань історії та людської пам’яті. Та й не так багато залишилося серед нас тих людей, які на власній долі  пережили ті страшні події  середини 20 століття.

Ну а для необізнаних нагадаю, що за кількістю Героїв Радянського Союзу, які отримали це звання і нагороду в 1941-1945 рр., українці займають почесне друге місце. Так що нашим ветеранам, а так само їх дітям, онукам і правнукам є чим пишатися на віки.

З наступаючим святом, дорогі земляки і соратники! Миру вам і добра!

 

DSC_0198

 

Голова

 ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Віктор Романенко

 

Добавить комментарий