18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року.

tatary_1_396x250

Процес депортації охопив похилих людей, жінок, дітей, цілі сім’ї, разом було переселено 250 тисяч чоловік. Цим жахливим злочином з антилюдським ставленням до населення відзначився сталінський режим. В 1967-му році це рішення керівництвомВерховної Ради СРСР визнали безпричинним. Далі в 1989 році Верховною Радою СРСР депортація татар була засуджена, визнана позазаконною і визначена злочинною.

Татарам надали змогу повернути свої права на свою історичну територію, яка на той момент була частиною незалежної України, гарантами територіальної цілісності якої в 1994 році були США, Росія, Британія. Люди почали повертатись на рідну землю, крізь радощі та сльози, масу перешкод їм здавалось,що минулі жахи здавалось минули…

Сьогодні, 18 травня Україна відзначає День скорботи і пам’яті  — 72-гу річницю депортації кримськотатарського народу

Опівдні, за пропозицією Меджлісу  було проведено хвилину мовчання, після неї машини зупинившись тиснули на клаксони.

В цей же час в анексованому Криму окупаційна влада заборонила проводити будь-які заходи, неодноразово чиновники наголошували кримським татарам, що  не треба проводити ніяких акцій. В соцмережах було опубліковано відповідний документ, який був адресовано керівництву шкіл.

ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  долучається до вшанування дня пам’яті депортації кримських татар та вірить, що ситуація, яка зараз склалася на території Криму, буде мати своє завершення та правда переможе!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий