Цього року святкування Дня вишиванки буде проходити у більше ніж 50 країнах світу, в цей же час на державному рівні в Україні це свято офіційно не призначене.

934731_996266410457367_4043698202131161760_n

Не так давно, організатори свята знову звернулись до Петра Порошенка і як і минулого року запропонували святкувати Всесвітній день вишиванки у третій четвер травня та зробити цей день офіційним на державному рівні.

Цей день вибраний не випадково. В першу чергу дуже потрібно,щоб день вишиванки припадав саме на будній день, щоб святкування було не показовим, а доводило, що вишиванка є частиною образу життя та елемент культури наших жителів.

Другим важливим моментом є те, що на момент проведення заходу передвеликодній  піст та Великдень вже завершені, тому є можливість робити масові народне свято і це не буде перешкоджати  релігійним переконанням українців.

Третій завершальний момент, цього дня відсутні інші державні свята, тому одягши вишиванку можна зробити акцент на важливості елементів української культури, історії та провести просвітницьку і виховну роботу. І також цього весняного дня можна не одягати верхній одяг, на вулиці можна бути просто у вишитій сорочці.

Вперше захід був проведений в 2006 році за ініціативи студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, які вчились на факультеті історії, політології та міжнародних відносин.

«Коли перші рази відбудувались заходи до Дня вишиванки, не було конкретної цілі, зробити свято світового масштабу. Було дуже приємно спостерігати, як у 2014 році наш захід вийшов за кордон України та став Всесвітнім. Минулого року свято отримало підтримку у 38 країнах світу. Цього річ, хочеться проінформувати всіх, що на даний момент участь підтвердило уже більше 50 країн, хоча ця цифра може і змінитись». – слова одного із організаторів свята Сергія Бостана.

За його словами, цьогоріч 19 травня (саме на цю дату випадає третій четвер місяця) вишиванки одягнуть у Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія.

Приємно, що і Дніпропетровськ не пасе задніх, а вже котрий рік поспіль долучається до цього важливого для підняття патріотичного духу населення заходу.

Цьогоріч громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро»  вже традиційно  долучається до організаторів свята вишиванок у Дніпропетровську ГО «Сила Майбутнього» та запрошує усіх приєднатися до заходу!

Повідомляємо, що День Вишиванки у Дніпропетровську буде проходити 19 травня (четвер) о 18:00 на пл.. Героїв Майдану.

Чекаємо на зустріч!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий