Жити в чистоті — необхідність санітарно-гігієнічних умов для існування людини.

Для забезпечення санітарно-гігієнічних умов в місті, в якому сконцентровано багато різнопрофільних промислових підприємств та установ, за кошти платників податків та місцевого бюджету створені КП, як невід’ємна частина життєдіяльності територіальної громади.

Фактично — квартиронаймач (власник) в багатоповерховому будинку, як платник податків, своєю оплатою за проживання в квартирі забезпечує вивезення створених ним побутових відходів.

Але не тоді, коли органи місцевого самоврядування є провідниками ринкових відношень і КП їм підпорядковані з їх бажанням і вимогами стягнути з мешканців побільше коштів, спекулюючи своїм призначенням, у чому їм позаздрять, навіть, фантасти.

Для пояснення:

Черговим підвищенням тарифів на послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових територій, рішекнням виконкому Дніпропетровської міськради від 20.11.2007 №3763 на вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, переобробка…) була встановлена плата (тариф) у розмірі 0,12 грн з 1 м3 загальної площі займаної квартири — що відповідає діючому законодавству.

  1. міськради №25/25, яким затверджуються норми утворення побутових відходів проти 1,095м3 затверджене законом = 281 кг

92,01м3) на 1 особу на рік, яке набирає чинності з моменту прийняття нових тарифів на утримання будинків або виділення послуги в окремий платіж з нарахуванням плати на 1 особу!, а не з займаної площі, яку треба прибрати.

— Навіщо рішення міськради з’явилось через тиждень після рішення виконкому ради? — коли за тиждень до цього були всі тарифи підвищені?

— Готувались підстави для виділення «послуги» в окремий платіж, «невинним» маніпулюванням літрами та кг для визначення кількості створених відходів, всупереч Наказу Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України від 10.01.2007 №7 (підтверджено постановою КМУ від 10.02.2008 №1070), яким затверджені норми створення побутових відходів на 1 особу у розмірі  0,77 кг (3л.) на добу, чи 365 днів * 3 л. = 1095л.=1,095 м3 на рік, рішенням від 20.12.2007 № 4382 вивезення ТПВ

(твердих побутових відходів) виділяється в окремий платіж з нарахуванням для сплати на 1 особу 6,82 гр. в місяць, приписаною в квартирі, а не за кількість створених відходів.

  1. однієї особи стягується плата за створення: 6,82 :20 гр/м3=0,337м3/місяць, чи 337 л. : 30=11,2 л. на добу, що вказує про незаконне здирання в 11,2 л.:3 л. = 3,7 рази більше!

 

Вказаним рішенням, всупереч вимогам КМУ від 10.12.2008 №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів з нормами 0,77 кг (3 л.) на добу на 1 особу та 0,08 кг великогабаритних відходів, встановлено вартість 1м3 відходів у розмірі 35 гривень і нарахування до сплати розміром у 9,36 гр./місяць на 1 особу прописану в квартирі без урахування кількості створених відходів.

Багаторічні маніпуляції регуляторними актами та підвищення у багато разів тарифів на вивезення побутових відходів санітарно-екологічний стан у місті не покращили, що вказує на зовсім другу мету відповідальних за санітарно-екологічний стан у місті.

Коли у квітні 2012 року Харківський інститут ЖК Господарства провів виміри норм накопичення ТБО виявилось, що діючі норми завищені в 1,5 рази і повинні бути зменшені відповідним рішенням виконкому Дніпропетровської міськоїх ради.

Але злочинно, цього не було зроблено і з мешканців продовжують стягувати зайві кошти, а відповідальні за норми і тарифи на вивезення побутових відходів у вересні 2014 року, ігноруючи вимоги законів, не допустили (відмовили) представників громадськості до проведення замірів норм накопичення ТБО, які проводились за договором з сумнівним Київським інститутом.

Заміри створення побутових відходів були сфальсифіковані, про що висвітлювалось у газеті «Горожанин» за 13-19 листопада 2014 р.

Чого чекати у подальшому від профільного управління охорони навколишнього довкілля, якщо не зобов’язати і не вимагати від них керуватись у своїй діяльності Законами України, як того вимагає ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

Висновки:

З вивезення побутових відходів, включающих в це накопичення, зберігання, утилізацію… як передбачено законодавством, зроблено нескінчене багатомільйонне джерело здирання коштів  з громадян без підтвердження фактами виконаних робіт, коли у цивілізованих країнах ТБВ спалюються , а відповідні підприємства прибуткові. Вівдповідним органам іі фахівцям треба розібратися, чи не навмисно з цього приводу дискредитовано будівництво відповідного заводу, діяльність  якого набагато спростить не тільки поводження з відходами, але й поліпшить екологію, відпаде необхідність виділення землі під звалища.

 

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»   А.Третяк

Добавить комментарий