Виявляється, занадто рано раділи дніпропетровські працівники метро та громадськість виділенню коштів для продовження будівництва нових станцій.
images (3)
Безумовно, гроші повинні приносити прибуток. І не треба бути бізнесменом, щоб зрозуміти: зберігати їх в банку не лише надійний засіб захисту, а й гарантовані відсотки –навіть за часів кризи.

Але наше же місто і сама ця тема – особливі. Мало того, що на 20 років будівництво метро заморозили, так, наприклад, за нашими даними з добре поінформованих джерел, навіть перекладені з бюджету на рахунки Приватбанку декілька сот мільйонів гривень освоювати не поспішають.

І серед таких ось «неторопиг» виявився і заступник мера Погребов Д.В.

Але, Дмитро Вадимович, Ви ж не в ресторані, де шампанське можна розливати і не тільки по бокалах! Чи може ще досі не зрозуміло, що метро нашій убогій транспортній системі необхідно як повітря? Чи Вас ще не переконали, що мати метро – це по-європейськи?

А от що не викликає сумніву, так це те, що ресторан «Репортер» ну точно не впаде розхитаний підземною вібрацією?

Час вже зрозуміти, що це не рулетка, коли можна і потрібно вчасно зупинитися. Щодо метро, так гальмування його будівництва загрожує ще гіршими наслідками. Спитайте спеців.

У соціальних мережах обурені городяни (раптом не Ваші друзі?) вже «жують» цю тему і радять затопити метро. Інші кажуть, якщо, мовляв, відключити насоси, що відкачують воду, то в цьому випадку потоп неминучий.

Інше питання, і чітка позиція ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»: ми тільки «за», але тільки за те, щоб – провести грамотну інвентаризацію метробуду-довгобуду. Сподіваємося, в такому випадку спливуть на поверхню «непотоплювані» злодії-корупціонери, які казна-куди розбазарили народні гроші.

Безумовно, зберігати кошти в Приватбанку, не вважайте за рекламу, надійніше, ніж їх використовувати. Втім, місто платить за обслуговування цих рахунків, тобто втрачає певну суму. Зрозуміло також і те, що отриманих субвенцій від держави замало для необхідних 1 млрд. 200 млн. грн на освоєння в поточному році.

Але де знайти гроші, яких бракує, не мені Вам пояснювати – Ви ж вкрай успішний бізнесмен, та й із зором нібито все в порядку. І на Ваші таланти місто і мер сподіваються. І ми віримо, що Ви також не залишите дітей у дитсадках голодними, не забудете про парки і дороги і т. ін.

Ну а те, що метро – неприбуткове, так це світова практика. Навіть в Лондоні за нього держава доплачує.

Так, дешевше раз і назавжди згорнути будівництво і, образно кажучи, зрівняти метро з землею. Однак потім проводити «розкопки» буде дорожче. І вже як про Вас будуть згадувати нащадки, а також фінансисти з ЄБРР, здогадайтеся самі.

І ще один нюанс. Наприкінці 2015 р. Ви, Дмитро Вадимович, запевняли публіку, що метро почнуть добудовувати відразу після нового року. За Вашими словами, місто навіть почало платити за обслуговування рахунків. Обіцяли, що 4-и річку для чотирьох станцій виконають впродовж двох-трьох років.

 

Так ось, якщо Ви не знали, у бізнесменів (на відміну від деяких чиновників), прийнято за свої слова відповідати.

І де ж та відповідь або хоча б пара-трійка кримінальних справ на тих, хто гальмував процес впродовж 20 років?

Чекаємо, чекаємо…

DSC_0198

P.S.:Нічого особистого, тільки місто.

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

 

 

 

А ось і перша реакція мешканців спальних районів:

Шановний Дмитро Вадимович, з вікна персонального автомобіля Вам, очевидно, важко зрозуміти транспортні проблеми тисяч своїх співмешканців.

Чому Ви не зважаєте на громадську думку та потреби громадян 3-х житлових масивів спального району Дніпропетровська в дуже зручному транспортному засобі – метрополітену, який за 12 хвилин доставляє їх мешканців майже до центру міста (раніш це було втричі довше)? Як Ви наважились самотужки вирішувати їх долю?

Метро успішно і постійно розвивається у Києві та Харкові, а 20 років тому воно з’явилось і у нас. Згадайте, нарешті, як ми завжди пишалися і пишаємось тим, що «Дніпропетровськ не перше місто, але і не друге».

 

З надією на розуміння жителі ж.м. Червоний Камінь, Комунар, Парус, Діївка.

Добавить комментарий