Вбивство відомого журналіста Павла Шеремета та невдалий військовий заколот у Туреччині та наслідки цих подій для України – саме ці теми стали предметом дискусії за «круглим столом» в ОДА  на черговому засіданні дискусійного клубу «DniproLIVE», започаткованого директором департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації МАЛАСАЄМ Віталієм Миколайовичем при підтримці голови Дніпропетровської ОДА Валентина Михайловича РЕЗНІЧЕНКА.

SZDV_rNkkno

П’яте засідання дискусійного клубу відбулося 29 липня 2016 року у приміщенні облдержадміністрації.
Цього разу, окрім представників найбільш активних громадських організацій та об’єднань Дніпропетровської області, були запрошені експерти – відомі політологи та журналісти :
РОМАНОВ Владислав Євгенович, політолог, керівник представництва Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпропетровськ ,
ШУЛІКА Андрій Андрійович, доцент кафедри політології Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, кандидат політичних наук;
ПЕРМІНОВ Володимир Олександрович доцент кафедри міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, кандидат політичних наук;
РАЙХЕЛЬ Юрій Борисович, оглядач газети “День”.

Чи є ще час для розмірковування?

Або, можливо, потрібно віднайти «бенефіціарів» наслідків політичних «розгойдувань» у нашому суспільстві та в світі.
Стан журналістики в Україні та світі. «Розбещення» ЗМІ та журналістів. Свобода слова.
Нова дефініція – «сіра зона».
Військові та кримінальні «виклики» суспільству.
Питання подвійних стандартів.
Детальний аналіз становища у Туреччині – від зваженої історичної довідки щодо історичних процесів в цій крайні до розгляду останніх подій, що призвели до чисельних людських жертв – від оглядача газети “День” Юрія РАЙХЕЛЯ.

Системна навчальна політика та наслідки іі відсутності.
«Громадськість – проти газових заправок» — забороняти чи ні – світова практика.
Такий, досить гарячий, лейтмотив склався підчас спілкування учасників клубу.

Відкриваючи засідання, Віталій Миколайович МАЛАСАЙ зазначив, що нагальне становище у соціальному та політичному житті нашої країни, а також міжнародні події останнього часу не можуть залишати спокійними будь-яку свідому людину.
Він підкреслив необхідність детального та якісного аналізу та надав слово керівнику представництва Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпропетровськ, Романову Владиславу Євгеновичу.
РОМАНОВ Владислав Євгенович: « Вбивство журналіста Павла Шеремета можна віднести до тих дій, якими певні зацікавлені сили намагаються створити в Україні суцільну «сіру зону», і для цього застосовуються як кримінальні, так і військові провокації.»
У своїй промові Владислав Євгенович порушив багато важливих питань щодо стану журналістики в Україні, про те, що наразі існують два напрямки проблем. Це – «розбещення журналістики», з одного боку, та питання наявності свободи слова, з іншого. Він зазначив, що наше суспільство проходить іспит на громадське бачення життєвих «змістів» та орієнтирів.

4HF5HpwOLHY
Віктор РОМАНЕНКО «Майдан-Січеслав-Дніпро»: «Наша країна – це одна родина. Вбито одного члена нашої родини, тому ми всі разом повинні відстоювати інформаційну прозорість щодо розслідування цього випадку. Необхідно враховувати , що Павло Шеремет був журналістом , опозиційним до правлячих кругів Росії та Білорусії .»

I7mnFknUtCw
Олена ЗИМА ( ГО «New Vision»): «В нашій країні вже третій рік йде інформаційна та гібридна війна. Вбивство журналіста Павла Шеремета – це ланка одного ланцюга. Наразі перед владою, громадськими організаціями, журналістами, перед усім суспільством стоїть важливе завдання — навчитися захищатися в цій війні.» « Подвійні стандарти – це наслідки відсутності системної політики протягом десятиріч»

_dvE7pBlTv8
Друга частина засідання була присвячена подіям у Туреччині.
На запрошення засновника клубу, Віталія Миколайовича МАЛАСАЯ, з доповіддю виступав відомий політолог, оглядач газети «День», Юрій Борисович РАЙХЕЛЬ.
Учасники дискусійного клубу мали змогу ознайомитись з дуже зваженим аналізом історичних та геополітичних умов, що склалися останнім часом в цій країні.
Юрій Борисович РАЙХЕЛЬ: «На початку минулого сторіччя в Туреччині 95% сільського та 87% міського населення було безграмотним. Громадяни не мали прізвищ. Після революції у 1927 році Ататюрком була застосована програма «Шість стріл». «Уряд Ердогана – це шостий авторитарний режим Туреччини починаючи з кінця сорокових років минулого сторіччя.» «Останнім часом з боку Ердогана були спроби «ісламізації» країни та зміни зовнішньої політики, а за цих умов в Туреччині завжди відбувалася зміна уряду за участю військових. Тому немає підстав розглядати зовнішнє втручання у перебіг останніх подій.»

r0CdwpJ0urk

ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» дякує Дніпропетровській ОДА та зокрема директору департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації МАЛАСАЮ Віталію Миколайовичу за можливість проведення діалогу та обговорення нагальних питань сьогодення, як з представниками громадськості, так і експертами, науковцями та журналістами.

Прес-служба  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» 

за матеріалами adm.dp.ua

Добавить комментарий