Вчора я, як правозахисник та представник громадської організації «Майдан Січеслав — Дніпро» відвідав форум під назвою «депутати місцевих рад за економічну автономію Дніпропетровської області».

Під час цього заходу організатори мали на меті презентувати проект закону України «Про статус Дніпропетровської економічної автономії на території Дніпропетровської області (Дніпропетровський автономний економічний регіон з випереджаючим промисловим розвитком)».

12295271_1019525398099026_9021545457168225087_n

Доречно буде сказати, що ця тема вже деякий час активно нав’язується в медійному просторі нашого північного сусіда, зокрема на телеканалі лайфньюс та на сайтах псевдо-утворення «Новоросія».

Та формує певні інформаційні посили про те, що Дніпропетровська область годує всю Україну, і громада Дніпропетровщини хоче здобути фінансову незалежність від Києва. Це начебто потрібно для залучення інвестицій та створення робочих місць в Дніпропетровській області.

Хочу всім нагадати, що саме така позиція призвела до війни на Донбасі, та не врятувала Крим від анексії, а скоріше сприяла їй.

На численні запитання громади по суті запропонованого законопроекту, організатор і людина яка стверджує, що саме він є автором цього проекту пан Шапран Сергій Михайлович (колишній депутат обласної ради) так і не спромігся відповісти по суті. Лише в кінці бесіди зазначив, що мабуть він не досить добрий оратор якщо не може донести свою думку до запитувачів. А запитання які задавав особисто я, були дуже прості:

Так перше питання — чому незрозумілий орган управління Дніпропетровським економічним було регіоном буде призначати голів усих без виключення силових відомств (стаття 5 проекту закону) і яке відношення це має до економіки. Пан Шапран відповів, що призначення голови ОДА повинно проходити з погодженням цього органу, бо це має ключове значення для інвесторів та відстоювання їх інтересів. І нічого про силові відомства.

Друге питання — чому питання формування бюджету не вирішується у площині бюджетного кодексу, а створюється новий законопроект. Слово взяв пан Шевченко (профспілковий діяч) та розповідав про невиконання законів взагалі та питання бюджету зокрема, але на пряме повторне запитання по суті так і не зміг відповісти по суті.

Третє питання — яким чином і з кого буде формуватися Рада з питань Дніпропетровського автономного економічного регіону (стаття 7 проекту закону) також зрозумілої відповіді не отримав.

Потім люди питали чи прораховували економічний ефект законопроекту і як планується змушувати інвесторів платити гідні зарплати своїм робітникам. І ці питання також залишилися без відповіді.

Тож виникає дуже просте запитання чи дійсно цей законопроект написано в Україні, якщо навіть його автори не можуть відповісти на конкретні питання. Також, не зрозуміло чи розуміють люди, що автономія не може бути в окремій області, а риторика про автономію може призвести лише до війни (приклад Донбасс). Беручи до уваги людей, які стоять за цим проектом (Медведчук, Удод, Вілкул ) я не виключаю такої можливості.

На завершення хочу закликати всі людей думати та оцінювати все, що вам кажуть та пропонують, щоб одного ранку ми не прокинулися в новій ДнДР з усіма наслідками цього явища.

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро», правозахисник Луценко Роман.

Добавить комментарий