FotorCreatedСпочатку городяни вирішили, що, нарешті, прийшли в Європу, а виявилося – навіть не в Сомалі.

На появу в обласному центрі кількох так званих соціальних маршруток, городяни відразу відреагували – раділи немов діти цукеркам. А чому ні? Адже проїзд у такому транспорті коштує одну гривню, або і взагалі безкоштовно.

От і мені довелося «ех, прокотитися» на такому диві техніки в перший день її появи на вулицях мегаполісу. Однак радість від дешевизни швидко змінилася страхом і великим бажанням скоріше доїхати до своєї зупинки.

Але – про все по порядку.

Увечері, як і слід було очікувати, по ТБ журналісти, чиї сюжети, треба думати, оплатили за завищеними тарифами, розповідали про велике транспортне благо і турботу про городян відомих громадських (та політичних!) організацій та їх лідерів – кандидатів в депутати та мери міста.
І кому яке діло, що мікроавтобуси в жалюгідному стані, геть усі переобладнані, а офіційних дозволів працювати з пасажирами на маршрутах міста немає. Та плювати нам на смертельну небезпеку і той факт, що у разі ДТП тільки богові буде відомо, хто відповість за травмованих або, не дай боже, загиблих. Головне – дешево!

Коли пасажир платить за проїзд у п’ять разів дешевше, хіба пристойно просити якісь талони або документи з департаменту транспорту та зв’язку? Воно йому (поки живий і здоровий) треба?

 

У ДАІ, кажуть, їм дозволили. Правда, абсолютно незрозуміло за які такі заслуги міліція «кришанула» таке прикре беззаконня.

Але хіба в наші доленосні часи такі дрібниці когось хвилюють?

Старенькі біля під’їздів, які вважають Інтернет породженням пекла, а леді Гагу – прибульцем з космосу, теж таких люблять – як гречку в 2010-му році, коли й стало відомо про різні передвиборні нововведення наших кандидатів.

Наприклад, саме з їх легкої руки власників АТП обклали даниною (по 350 грн. з машини!) на придбання громадською організацією безкоштовних проїзних для школярів з малозабезпечених сімей. Тоді давали по 10 проїзних на навчальний заклад, хоча всім зрозуміло: число таких дітей набагато вище.

Сталося це саме за декілька місяців до волевиявлення народу. А після голосування та отримання кандидатами мандатів депутата добро для дітей відразу ж закінчилося. Хорошого ж треба потрошку. Наче, як колись казали, морду балувати – бідних багато, а добра в кандидатів мало.

І знову на носі нові вибори.

Кандидат на місці і вже мріє увійти новим господарем до кабінету мера, або в сесійній залі в крісло депутата сісти.

Тут і дешеві маршрутки з’явилися, і грошей на цю справу вкладено на порядок вище. За нашими скромними підрахунками, щонайменше кандидат, що запустив по кілька машин на десяти маршрутах, щоденно втрачає по 50 000 гривень. Така ціна піару, а не допомоги людям, якщо хтось ще не зрозумів.

До речі, після виборів проект напевно згорнуть, а восени або взимку тарифи на проїзд зростуть до 7-8 гривень. Так що народ в будь-якому випадку сплатить за діяння свого «благодійника». Лохів серед подібних спонсорів немає.

Ну а поки знову обманутий народ радіє дешевому і небезпечному для життя транспортно-політичному шоу легальні перевізники буквально хапаються за голову, все частіше в приватних бесідах згадуючи слово «корупція». Безумовно, власники АТП втрачають клієнтів, а, відповідно, і гроші, які потрібні не лише на зарплату водіїв та сплату податків, а й на погашення кредитів, за які купувалися нові, безпечні, тобто не переобладнані машини.

І ще один нюанс. Як відомо, в 2013 році в місті провели ідіотську і грабіжницьку транспортну реформу. Тоді «сліпа» міськрада дозволила розполовинити популярні маршрути. З того часу пасажири змушені платити в два рази більше. Тому багато обурених людей, в тому числі і перевізників, почали домагатися повернення деяких популярних маршрутів.

Та тільки влада буквально вперлася рогом. Отримати документи навіть, як у вищеописаному випадку, в ДАІ для повернення старого маршруту практично неможливо. Виходить, виключення роблять лише для «політичної еліти» з небезпечним, старим і переобладнаним транспортом? Ой, погано, пані та панове.

На останок – схожа новина. За нашою інформацією, найближчим часом ще один кандидат у мери міста буде намагатися повторити подвиг «колеги» і запустити в Дніпропетровську кілька соціальних мікроавтобусів на декількох популярних маршрутах. Розповідають, що машини, умови та оплата роботи водіїв у нього будуть в рази краще, ніж у «першопрохідників».

Чи будуть контролюючі та правоохоронні органи належним чином реагувати на «новинку» №2 або, як у попередньому випадку, знову закриє очі?

Подивимося, подивимося …

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко

Добавить комментарий