Готель Парус ДніпропетровськВчора, 6 квітня відвідавши кубковий матч «Дніпра» (в якому наша команда перемогла сусідню Сталь 4-1), ми з моїм другом Олександром,  перебуваючи у гарному після футболу настрої, вирішили пройтися центральними вулицями нашого славного міста. Вже був пізній вечір(або рання ніч), автівок зовсім не багато, а по Європейській площі прогулювалися в основному молоді люди.

Весела сучасна музика, світло неону та щирі посмішки молоді – все це створювало неповторну урбаністичну атмосферу, здавалось би нічим не примітного вечора посеред робочого тижня. Пройшовши вглиб площі ми побачили велике скупчення людей, що згуртувалися навколо вуличного оркестру, складеного суто з духових та ударних інструментів. Оркестр був по-доброму незвичайним – його музиканти виконували поп та рок хіти всіх часів, супроводжуючі свою гру дуже віртуозними танцювальними постановками. Ця вистава заворожувала та надихала одночасно.  Поруч каталися скейт-бордисти, пропонували фото на згадку різноманітні «Гомери Сімпсони», «Спайдермени» та інші дитячі герої,  а ближче до вулиці Глинки, стояли молодесенькі дівчатка, тримаючи плакати з написом «безкоштовні обнімашки». На вулиці майже не було літніх людей, що зазвичай з похмурими обличчями поспішають по своїх справах. Це було свято вогнів та посмішок!

Дніпропетровськ

Зупинившись на мить, я окинув поглядом все, що відбувалося навколо і відчув себе посеред одного з міст сучасної Європи. Дніпровська молодь свіжими потоком текла вулицями та проспектами, заполонивши простір, що їм кожного вечора звільняє більш старше покоління, яке втомлене та розчароване сидить біля блакитних екранів в темний час доби. Молодь прикрашає собою наше місто, воно дає йому нове життя та наснагу й підштовхує до незворотніх змін у ментальності сучасних українців. Лише молоді та юні українці здатні почати позитивні зміни у будь якій сфері життєдіяльності українського суспільства. Творчий підхід до справи та незіпсованість «совком» може стати вирішальним фактором піднесення нашої держави до рівня, на який вона справедливо заслуговує, але…

Все це можливо лише тоді, якщо старше покоління звільнить простір для діяльності для молоді, як звільнює вулиці Дніпра буденними вечорами. Бо коли творчими людьми й надалі керують «старі» політики, які все життя звикли брехати та красти, вводити в оману та давати нездійснені обіцянки, держава ніколи не підійметься  з колін. Реформи в Україні повинні здійснювати не зіпсовані патріотичні молоді професіонали. Ну, а тих, що керують нам зараз, закликаю відійти від справ(бо вже красти нічого в нашій країні майже) та писати мемуари про те, як вони втратили шанс зробити цю країну європейською. Залиште собі накрадене і, як сказав Слава Вакарчук, «дайте нам бути такими якими ми є»! Сподіваюся, що молоді українці врешті решт візьмуть в свої руки справи в Україні, і тоді, я впевнений, позитивні зміни не змусять на себе довго чекати.

 

Бережи Господь Дніпро і Слава Україні!!!

 

 

З повагою та впевненістю у майбутньому, керівник прес-служби ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

 

 

Добавить комментарий