DSC_0319Сьогодні Третя річниця побиття майданівців у Дніпрі. В нашому місті побоїще активних патріотів відбувалось неодноразово — 8 травня 2013 р., 25 листопада 2013 р. та 26 січня 2014 року. Не зважаючи на постійний тиск на активістів майдану, відсутність покарання замовників та виконавців тих побоїщ майданів ці продовжують відстоювати ідеали Революції Гідності як і тієї страшної зими так і сьогодні.

Читайте також: «Днепровские активисты сорвали сепаратистский шабаш в «Меноре»»

З приходом кожної чергової річниці Євромайдану у суспільстві вчуваються скептичні настрої. І ми, майданівці, не шкодуємо критичних слів на адресу діючої влади. Багато претензій до наших керманичів справедливі. Але давайте остудимо свій запал і подивимося на речі тверезо.

Так, нам би хотілося, щоб усі бандити у погонах, які підняли руку на беззахисних майданівців, і ті, що скеровували їх, сиділи за ґратами. Як і ті, що свої­ми злодіяннями нищать Україну нині.  Усі прагнемо, щоб награбоване і вивезене горе-чиновниками все до копійки-цента повернулося до тих, кому воно належить. Ми хотіли б європейського рівня виробництв, зарплат, освіти, медицини, цивілізованого сервісу. Всього і відразу! Ніхто не може відмовити нам у цьому бажанні. І ті, що нарядили на себе чиновницькі мундири, мають пам’ятати, які високі очікування у громадян постмайданної України. А тому засукавши рукави працювати, не зиркаю­чи на годинник.

І все ж, якби ми не злословили на адресу тих, хто перебуває у “державних” кабінетах, будьмо справедливими: завдяки і їм нині маємо зовсім іншу, ніж три роки тому, країну. Всупереч януковичам-азаровим та їхнім московським покровителям,  Україна підписала Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Дасть Бог, здолаємо опір підбурених Кремлем противників, і доможемося ратифікації цього документа. Віриться, що Європа оцінить політичні та структурні перетворення в Україні, і у найближчі дні віддячить її громадянам візовою лібералізацією.

11-52fa21fdd4a6c.Ne_strelyajte_v_pianistov
Я — крапля в океані! Але разом ми здіймемо хвилю!

Нова Україна стримує російську агресію, успішно розвиває своє військо (нова зброя, нова форма), яке (не всі це помітили) стає контрактним, наближається до стандартів НАТО. Попри неоголошену війну, в Україні завдяки інвестиціям з’являються нові промислові об’єкти (у ці дні, зокрема, накриваємо французьким “ковпаком” Чорнобиль). Будуємо і ремонтуємо транспортні мережі, зводимо об’єкти альтернативної енергетики, житло, спортмайданчики, отримуємо рекордні урожаї. В Україні, нехай зі скрипом, здійснюється судова реформа. На нових принципах у нас формують державний апарат. Маємо нову поліцію, антикорупційні органи, прозорі системи державних закупівель, відкриті державні реєстри, більш прогресивні фіскальні механізми.

Ми провели люстрацію, знач­ною мірою відсіявши від управління  скомпрометованих осіб. Завдяки електронному декларуванню статків кожен  державний службовець опинився під мікроскопом громадського контролю. Згадайте, який бум викликали у суспільстві захмарні статки багатіїв. Жодна значуща подія не обходиться без прискіпливої оцінки спільноти. Люди впливають на дії “слуг народу”. Жодне “цабе” не має індульгенції на критику. І це теж одне з великих досягнень після Майдану.

Країна повертає собі чесну історію, позбавляється фальшивих нашарувань минулого. Успішно проводиться декомунізація. А якихось чотири-п’ять років тому про це мови не могло бути!

Але ми згрішили б, якби сказали, що все йде як по маслу. Швидко рухатися вперед заважають не тільки зовнішні вороги, а й внутрішні гальма. У вищих ешелонах не перевелися ті, що плутають державну кишеню з власною. Багатьма урядниками керує приватний, а не суспільний інтерес. Не перевелися політичні наперсточники.

Кожен з нас постійно стикається з тим, що замість конкретної роботи чиновників —  ми часто бачимо її імітацію, говорильню. Зрештою, кожен з вас може назвати і десяток своїх претензій до влади. Як, утім, і до самих себе. Жити одними згадками про Майдан нині — замало.

DSC_0432

Революція Гідності була поштовхом створення патріотичних організацій, в тому числі ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»,  саме і це дає нам можливість впливати на державні процеси та здійснювати позитивні перетворення в країні. Тому сьогодні  в день третьої річниці розгону та побиття дніпровського майдану ми звертаємось до нового Генерального Прокурора України Юрія Луценка з вимогою взяти справи на контроль та нарешті покарати винних.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», за матеріалами wz.lviv.ua

Добавить комментарий