Нещодавно були  оприлюднений звіт Європейської комісії про видачу віз громадянам різних країн.

Україна на разі лише чекає на скасування візового режиму, ці статистичні дані є дуже важливими. Цей документ дає відповідь на питання: чи згодні держави-члени ЄС до надання українцям можливості їздити до Європи без віз? Або є країни, які навмисно ускладнюють життя українським туристам? Відповідь на останнє питання: так. Є певні країни, що за останній рік погіршили візову практику.

2016 рік підтвердив, що візова криза, яка була викликана війною в Україні, потроху відходить у минуле. Консульства шенгенських країн зменшили кількість відмов у візах та збільшили кількість багаторазових віз і українці стали відвідувати Європу частіше. Звісно, бути присутні певні проблеми у українських туристів в ході подорожей та були безпідставні відмови у візах. Складнощі виникали с певними консульствами: до «червоного списку» увійшли країни з якими присутні також проблеми у політичному діалозі.

Більшість консульств звісно належать до «зеленого списку»  і саме вони заслуговують на подяку. Перш за все це Литва, яка довела імідж друга України, а також деякі інші дружні консульства.

Польща

Консульство цієї країни підтримує спрощений процес надання віз українцям, розуміє, що нашим громадянам важливий зв’язок з Європою та не створює умов для відмови у візі.

Генконсульство Польщі у столиці України у 2013 році мало 0,6% відмов, у 2014 році – 0,8%, туристи були впевнені, що достатньо лише подати пакет документів до установи та віза буде. Єдиним незручним моментом є черги. Через дружній імідж Польщі потік туристів до цієї країни не зупинявся, дуже складно було потрапити як до консульства так і до візового центру.

Проте з 2015 року поляки стали генераторами проблем для українських туристів. У 2016 році ситуація лише погіршилась.

Польща має 6 консульств у різних регіонах України, має лідируючі позиції у видачі шенгенських віз –  минулого року 560 тисяч віз було видано для коротких подорожей, що складає понад 40% від усіх виданих шенгенських віз в Україні.

При такому великому попиті на на польські візи звісно виникали помилки як з боку працівників консульств так і серед заявників.

Варто зазначити, що у 2015 році генконсульство Польщі у Києві мало 1,8% відмов, що свідчить що показник значно нижче, ніж торік. У 2016 році статистика відмов у Києві становить 4,2%, середній показник відмов по консульствах в країні – 3,3%. Відмови збільшились у всіх консульствах, у Вінниці цей показник становить 7%.

Гарні новини – частка довгострокових багаторазових віз на даний момент становить 76%, що на декілька відсотків вище ніж торік.

Чехія

Стосовно цієї країни складно знайти якісь позитивні новини. Ця країни завди відносилась до країн із «складною» візовою підтримкою. Рік тому було проведено опитування серед українських подорожуючих і воно виявило негативне відношення Чехії до українських туристів. Статистика Євросоюзу підтверджує дані цього опитування.

Проте є чеські дипломати, яких можна вважати друзями нашої країни, хоча працівники посольства – це не працівники консульства, вони мають різні повноваження та функції.

Трохи цифр… Чехія за останній рік досить різко збільшила кількість відмов у візах. У посольстві в Києві відмову у візі отримали 7,4% українців, у Львівському консульстві рівень відмов склав – 6,5%, що становить абсолютний рекорд серед країн ЄС.

Якісь конкретні причини проблемі частих відмов зі сторони Чехії складно зазначити.

Лише 20% українців, що звернулись до консульства Чехії у Києві отримали багаторазову візу, цей показник значно нижчий, ніж минулорічний. Варто знати, що дискримінаційна політика Чехії стосується лише чесних українських туристів.

Для порівняння чеське консульство у Мінську минулого року мало 0,0% відмов! Візу у паспорті не отримали лише 3 заявника із 9154. З урахуванням Нігерії, Гани, Північної Кореї рівень відмов чеських консульств становить 3,9%.

Можливо у Чехії склалось враження, що українці становлять небезпеку для цієї країни?

Франція

Не дуже приємна ситуація із французькими дипломатами виникла минулого літа, під час Євро-2016, коли до Франції не пустили маленького вболівальника Романа Бобенчика.

Тоді виникло багато нарікань та скарг на роботу консулів Франції. Звіт Європейської комісії підтвердив існування проблем із Французьким консульством, до того не зайвими були б і вибачення до України.

Минулого року Франція разом із Чехією стали лідерами у зростанні відмов у візах, їх рівень із 1,7%(2015 рік), зріс до 4,1%. 1420 українських туристів отримали відмову у паспорт ( минулий рік – 569). Рівень мультивіз – 20,7% залишається на низькому рівні. Для робітників консульства це лише просто цифри, проте велика кількість українських туристів та вболівальників має велике розчарування та витрачання грошей на вітер.

Очевидно, що у посольстві не бачать, що їхня візова політика  школить іміджу Франції в нашій країні.

Дані по іншим країнам

Великим рівнем відмов у візі українцям характеризуються Бельгія, Німеччина, Нідерланди він становить 5%, хоча ці країни зменшили цей показник у порівнянні з минулим роком і збільшили частку багаторазових віз, тобто хоч якийсь прогрес є. До того ж, Нідерланди видавали мультивізи 82,1% заявників. Низька статистика видачі мультивіз у посольстві Австрії ( 36,2%), Італії (31,2%), Іспанії (26,8%). Найбільш прикра ситуація у Фінляндії , де частка багаторазових віз складає 17% і з кожним роком знижується. Але всі ці держави зменшили в 2016 році рівень відмов (Австрія до 0,9%). До речі Італія досить довгий час лідирувала у антирейтингу, лякала наших туристів, проте останні роки ця негативна динаміка покращується, зараз 2% відмов.

Позитивні дані і подяка Словаччині, яка не припиняє видавати багаторазові візи – 72,9 % мультивіз, а також дяка Латвії, що зменшила рівень відмов до 1,1%.

Найбільша вдячність країні, візова практика якої взагалі ідеальна. Це Литва. Країна завжди була найприхильнішою до наших туристів, особливо в цьому році. В минулому році відмову отримали 0,2 українських заявників! 78,1% віз стали «довгими» та багаторазовими.

Загальна ситуація

Минулий рік для нашої країни був позитивним. Слід зазначити, що пік загострення та підвищеної підозрілості шенгенських держав минув (він був у 2015). Тоді рівень відмов складав 3,4%. У 2016 році – 3,2%. Кожного року збільшується кількість мультивіз, зараз 59,9%, 56,8% у 2015 році, 52,4% у 2014 році. А саме головне почала збільшуватись кількість подорожуючих, які два минулі роки спадала.

Минулого року українці отримали 1 млн 363 тисячі віз. Ця цифра більша на 175 тисяч, ніж торік.

Звісно скоро не буде необхідності отримувати шенгенські візи, проте потрібно знати, хто підтримував нашу країну на цьому шляху, а хто заважав українцям на шляху до Європи.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий