Неординарні політичні події, якими  впродовж минулого року  переймалися українці, підштовхнули мене до написання даної статті.

xs8ZTgR

Розумію, що тільки ледачий, останнім часом, не висловлював свою думку з приводу, ганебної поведінки народних обранців, публічної лайки Авакова з паном Саакашвілі, тотальної корупції у вищих щаблях української влади,  небажання та неспроможність проводити в країні реальні реформи, саботажу Закону про люстрацію з боку корумпованих чиновників та суддів, що, як наслідок нівелює здобутки Революції Гідності та планомірно веде до реваншу «злочинної влади донецьких», який в принципі вже частково відбувся у деяких містах центральної та східної України після місцевих виборрів.

Але все ж не можу втриматися від того, щоб не поділитися своїм баченням на політичні і суспільні «процеси», що зовсім не виправдовують наших з вами сподівань.

Не буду повторювати те, що  до мене неодноразово викладалося впродовж минулого року у  багаточисельних  статтях, блогах та репортажах журналістами та громадськими активістами.  Я розгляну процеси, які відбуваються в країні в більш зрозумілому, особисто для мене, масштабі одного з житлових масивів поки ще міста Дніпропетровськ, мешканцем якого, я власне і є, все своє свідоме життя. Розташований він в АНД-районі на березі Дніпра, і від початку існування до нещодавнього перейменування звався «Фрунзенським».

Протягом багатьох років мешканці масиву, як і всієї України, страждають від недобросовісних чиновників та власної байдужості до того, що відбувається навколо. Впродовж 25 років змінювалися  місцеві депутати та керівники різноманітних виконкомів та ЖЕКів, а калюжа на дорозі під моїм вікном, яку пам’ятаю, ще з дитинства, як залишалась так і залишається незмінною.

Дороги, кожну яму яких, я зможу обійти з заплющеними очима, ще з 90-х  дратують місцевих водіїв. Засмічена до непристойності Набережна ( так званий, «Фрунзенський парапєт») , смітники та ліхтарі  якої, то встановлюють, то забирають за примхою місцевих депутатів-«благодєтєлєй»  в прямій залежності від виборів, або їх відсутності.

Або депутат міської ради, що під час попередньої каденції обирався від «ПР» ,  пояснює 80 відсотків прогуляних ним же засідань тим, що, нібито, «ПР»(«ПР», Карл!!!) не давала йому виконувати  обов’язки депутата.

Не даремно вважаючи своїх виборців за «бидло», такі депутати навіть не приховують того, що йдуть у міськраду займатися бізнесом. Його виборцю не потрібна передвиборча програма-достатньо два тижні поспіль перед днем голосування  роздавати «халявну» кашу, або влаштувати тимчасовий, так званий, ямковий «ремонт» внутрішньо-квартальних доріг. Та засипаючи ями,певно, що відходами з власного будівельного майданчику, йому й не потрібно міркувати, про те, що перший гарний дощик  вмить знищить сліди  такого ремонту. «Головне,щоб до виборів протрималось!»-ось девіз українських політиканів всіх рівнів.

Все вищевикладене має свої власні різноманітні проекції у кожному селі та місті нашої країни!!! Але винні не політики…

Ми з вами винні в тому, що Революцію Гідності майже зупинено корупціонерами та пристосуванцями. Це ми через півроку після Майдану  обираємо до Верховної Ради тих, чиї  накази призвели до «Небесної Сотні» та війни на Донбасі!  Це наші з вами батьки ледь не посадили в «мерське» крісло прифронтового міста (читай – форпосту боротьби з окупантами), того, хто під час Революції безжалісно вбивав, калічив та кидав в тюрми їхніх дітей. Це ми сидимо вдома перед телевізорами в вишиванках, сподіваючись на те, що хтось за нас воюватиме. Нашим «великим» політикам немає за що боротися-вони не мерзли на Майданах, не втрачали рідних та друзів під час протистоянь з «Беркутом», не віддавали останнє на армію. А свідома та патріотична громадськість наразі дуже зайнята самолюбуванням і нічого не може протиставити  організованій та згуртованій орді контрреволюції.

Колись знаний своїми висловами англійський парламентарій 18 сторіччя писав-«Демократія — це годувальниця честолюбства». Цей вислів Едмунда Берка  дуже точно відображає те, що наразі відбувається (принаймі у нашому місті) між  представниками патріотичних громадських організацій, що лише нещодавно поруч один з одним виходили на акції протесту взимку 2013-2014 років. Всі вихваляються власними подвигами часів Майдану, не чують один одного і, що найстрашніше за цим самолюбуванням не бачать, що ворог відійшов від нокдауну і готується контратакувати.

То ж, дорогі мої українці!!! У 2014 році ми всі РАЗОМ отримали черговий шанс на побудову незалежної демократичної країни, що прагне повернутися у Європейську сім’ю народів, звідки нас видирали своїми деспотичними лапами татаро-монголи та московіти. Це ще одна можливість для України нарешті піднятися з колін та позбавитись окупантів, як би вони себе не називали.

Ані легендарний Богдан Хмельницький, ані Грушевський з Вінниченком та Петлюрою не змогли скористатися таким дарунком Долі. Та все ж вірю у мудрість нашої Нації і сподіваюсь, що ми, нарешті, будемо навчатися на помилках  великих в минулому українців, щоб не повторювати ці помилки в майбутньому. Не будемо байдужими один до одного, пліч о пліч станемо, та положимо тіло й душу за нашу свободу!!!  Бо, як писав все той же Едмунд Берк — «Єдине, що треба для тріумфу зла, це щоб хороші люди нічого не робили.»

Бережи нас Господь і Слава Україні!!!

 

З повагою та вірою в майбутнє член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

 

 

 

Добавить комментарий