180281

Цього разу також відзначилася Дніпропетровщина.

Відомо, що 2 вересня 1996 року в Україні була вперше введена своя національна валюта – гривня. А через півтора місяця, саме на свято Покрови,  по країні почали гуляти фальшивки.

Читайте також: Сьогодні українській гривні виповнюється 20 років: еволюція національної валюти.

Причому це були не пустушки, зроблені за допомогою ксероксу або струменевого принтеру. Якісно підроблені банкноти виготовляли на дуже високому рівні. Створювалася враження, що їх друкували там же, де і справжні гроші.

Ясна річ, таким промислом відразу ж зацікавилися компетентні органи, в тому числі СБУ. У підсумку українська спецслужба вийшла на фальшивомонетників з Нікополя Дніпропетровської області.

Підозрюваними виявилися колишні військові, звільнені в запас з Одеської області. Правда, на дембель пішли злочинці не порожняком. Після розформування військової частини вони прихопили з собою професійне поліграфічне обладнання з друкарні і вивезли його на Дніпропетровщину.

Приблизно знаючи технологію і маючи навики поводження з названою технікою, підпільні умільці примудрилися практично ідеально копіювати 2-гривневу купюру, яка, нагадаємо, в 1996 році дорівнювала майже одному долару США, а двокімнатна квартира в центрі Дніпропетровська коштувала десь 2 тис. дол.

Цікаво, що на тих фальшивках були навіть водяні знаки, які, не секрет, на справжніх купюрах розміщуються на внутрішньому шарі банкноти. Тобто дільці використовували папір дуже високої якості і схожий на справжній. «Кулібіни» були ще ті!

І дійсно рівень підробки був буквально фантастичним. У серйозному підході зловмисників до справи співробітники СБУ та інших правоохоронних органів переконалися під час обшуків. Коли виявили друкарню і затримали фальшивомонетників, виявилося, що ті підробляли не тільки гроші, але й документи. Так серед вилученого виявилися не лише кліше купюр, але й посвідчень ряду силових структур України, а також інших документів.

З тих пір, наскільки нам відомо, подібною «творчістю» щодо гривні в нашій країні ніхто не займався. Куди великим попитом користувався долар, який, до речі, так само ідеально підробляли саме в Дніпропетровській області.

Ну а гривню, нажаль, і сьогодні підробляють. Правда, частіше на побутовому рівні. Хороший струменевий принтер видає купюру, яка на вигляд практично не відрізняється від справжньої. Інша справа, що папір використовується не той, та й підхід в цілому досить примітивний.

До речі варто дати нашим читачам кілька порад щодо фальшивок. Ніколи не розмінюйте гроші незнайомим людям – особливо у ввечері. Першими від вивертів фальшивомонетників страждають дрібні торговці і довірливі пенсіонери з поганим зором. Але й продавцям нічних кіосків, де немає спеціального детектора купюр, звичайно ж, варто бути напоготові.

І ще — не довіряйте тим, хто видає гроші за нібито нові купюри, які начебто недавно вийшли в обіг. Шахраї часто користуються саме таким прийомом. Вдалих покупок!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий