Наша чудова Січеславська земля бачила різни бургомістрів. Але, здавалося б, після Революції Гідності влада назавжди змінила свій характер і обличчя. Навіть наскрізь номенклатурний та бюрократоподібний Дніпро начебто почав виходити з совкової муляки.  Можливо рано почали радіти?

29102178_1767151390003086_2178501317696159744_n

 

Чергові фокуси почали проявлятись серед команди й нинішнього бургомістра Бориса Альбертовича. Спочатку поперек горла їм встали маршрутки, що курсують до сел. Слобожанське, а потім і самі пасажири цього всенародно улюбленого транспорту, яким мер погрожував відключити газопостачання. Нікого не нагадує?

Нагадаємо, що в кінці лютого транспортний департамент міськради своїм рішення скоротив три маршрути, які прямують в селище Дніпровського району. І підопічним – або піддослідним? – мера було начхати, що транспортної альтернативи у жителів даного населеного пункту немає.

Борис, ви, звичайно, далеко не Єльцин так і, дякувати Богові, не його «наступник», але явно не праві. І неприкрита заздрість до того, що якась територіальна громада отримала більше прав і повноважень, вас не прикрашає аж ніяк. Скромніше, треба б бути, а? Не пробували про людей подумати? Відкриємо вам таємницю: саме за це народ і любить своїх правителів.

Втім, щодо схожості варто подумати. Адже нині проти жителів Слобожанського вже почалася справжня газова війна. Судіть самі як це виглядає зі сторони: великий хранитель газового крана Борис цитував «класика», пригрозивши відрізати блакитну жилу, якщо мешканці Слобожанського не заплатять 8,8 млн. грн., заборговані за теплопостачання, бо ж місцевого прем’єра на кшталт «ЮВТ» не знайшлося…

І це в той час, коли в Дніпрі скрізь і повсюдно жителі це саме тепло недоотримують. Відомий випадок, коли, наприклад, теплопостачання в одному з багатоквартирних будинків на вул. Січових Стрільців включили аж 25 січня. А коли «за бортом» вже плюсує, так можна взагалі не топити – така собі економіка місцевого розливу.

Так і хочеться запитати: і ця людина буде нам розповідати про психологію? Але він таки розповідає. Причому не забуває вставити слово «торг». Тільки ми ж не на базарі, пан мер. Ми шукаємо цивілізований ринок, а не свавілля. І прем’єр Гройсман також – спитайте в нього.

До речі, якщо вже до нас повернувся такий шикарний платник податків як АТБ, то, може, міському голові тепер легше буде рахувати гроші? Точніше відраховувати на користь околиць, доля яких досі залишається незавидною – згадайте хоча б не стільки Богом, скільки мером забуті селища Мирний, Діївку або Краснопілля. А про Слобожанське вже й говорити нема чого. Хіба там теж люди живуть – так?

І ще нюанс. Вся ця метушня навколо Слобожанського дійсно нагадує таку собі торгівлю. На кшталт «ти – мені, а я, може колись статись, – тобі». Так ось дозволимо собі нагадати, що в цивілізованій Європі подібні питання керівники вирішують цивілізовано, а не за допомогою погроз і обмеження прав тих, хто за них голосував.

Втім, навіть якщо газ слобожанцям не перекриють і маршрути повернуть, то на наступних виборах ця територія, точніше електорат для мера буде все одно втрачений. Дрібниця, але буде неприємно.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»