Як повідомляє видання Тиждень.ua в офіційному виданні парламенту «Голос України» опублікували закон про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської стрічки, документ набуде чинності 15 червня, який був підписаний Президентом України та повернутий до Верховної Ради 12 червня для оприлюднення.

Безымянный

Закон був прийнятий Верховною Радою України 16 травня 2017 року, підтримали даний документ 238 народних обранців.

Даний закон  доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, що встановлює відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Згідно з документом, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Такі ж дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, а також виготовлення або поширення георгіївської стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб та з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення, у всіх випадках.

Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, тобто з 15 червня 2017 року.

Ініціатором законопроекту виступив нардеп від «Народного фронту» Антон Геращенко, який ще в 2015 році виступав за заборону георгіївських стрічок на законодавчому рівні.

Події 9 травня 2017 року у м. Дніпро в черговий раз довели, що використання георгіївської стрічки – це провокації направлені на розхитування ситуації у мирному місті. Тому, на нашу думку, саме прийняття даного нормативно-правового акту буде сприяти попередження будь-яких сепаратиських проявів у місті Дніпро.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий