50bdcf5d3318a7c6399609792e4892a3289b818b7f1ec2a18fd41d77f5d911dbВ світлі майбутніх виборів, хотілось би поговорити про свідомість громадян, які безпосередньо будуть впливати та вирішувати долю майбутнього волевиявлення, тобто — про нас з вами, рядових виборців.

Після Революції Гідності була надія, що люди , окрилені подвигами Небесної сотні повірять у те, що вони самі в змозі вирішувати свою долю та долю своїх дітей, не перекладаючи відповідальність на чиновників та громадських активістів. Але спілкуючись із звичайними громадянами, сусідами тощо, розумію що радянській менталітет дуже глибоко засів у головах громади, бо на жаль народу дуже довго нав’язували думку про те, що люди нічого не вирішують навіть у питаннях , які безпосередньо стосуються іхнього побуту та життя.

В спілкуванні з мешканцями Дніпропетровська чітко проявилася дуже негативна тенденція — всі до одного співрозмовника (віком 30-75 років)сподіваються під час виборів вирішити деякі свої побутові, або комунальні проблеми за рахунок кандидатів в депутати, чекаючи «подачки с барского плеча» (відремонтувати дах багатоповерхового будинку, ліфт, дорогу, ремонт в під’їзді, дитячому садочку, школі тощо…) Виявляється люди зовсім не розуміють що все те, що вони просять зробити у кандидатів (які майже завжди вже є діючими депутатами та переобираються) народні обранці повинні були робити під час своєї попередньої каденції, бо за це народ платить податки!!!! Ми не повинні щось просити, а зобов’язані вимагати від депутатів виконання їхньої роботи, та жорстко контролювати їх роботу на місцях.

Часто доводиться чути від депутатів районних рад, мовляв ми нічого не робили, бо немає повноважень, щось змінювати, але згідно Закону «Про статус депутатів місцевих рад», місцеві депутати всіх рівнів мають однакові права, повноваження й можливості щоб реально впливати на ситуацію на своєму окрузі (ст.2,3 відповідного закону). Найцікавіше, що в цьому законі не має розділення на районних, місцевих та обласних, а є єдине поняття –депутат місцевої ради. Тому для того щоб нормально працювати під час свого перебування в місцевій раді депутатам можна жалітися тільки на відсутність бажання реально працювати.

Так,неможливо не визнати того що закони в наш час скрізь порушуються та не виконуються, але згідно зі ч.3 п.1 ст. 11 та ч.3 п. 2 ст. 11 Закону «Про статус депутатів місцевих рад» (депутат  має право вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку) та п. 4 ст.15 (у разі невжиття відповідних заходів посадові особи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та керівники правоохороних і контролюючих органів, до яких звернувся депутат місцевої ради несуть адміністративну або КРИМІНАЛЬНУ відповідальність, встановлену законом) депутат місцевої ради має всі необхідні важелі впливу для ефективної роботи на своєму окрузі.

Також люди повинні зрозуміти, що все що робиться зараз по благоустрію ( району, міста, області тощо) та приписується собі кандидатами , відбувається за рахунок міста та області, тобто за кошти людей. Тому роблячи свій вибір на місцевих виборах,звертайте увагу не на гучні обіцянки кандидатів,а на реальні дії, бо від нашого вибору залежить стан доріг у нашому місті, температура батарей взимку тощо. Робіть вибір з холодною головою та щирим дніпровським серцем! Бережи нас Господь та Слава Україні!

З повагою та надією на краще активіст ГО»Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий