1428398271_zvernennja-do-gromadjanГлаві Адміністрації Президента України Б.ЛОЖКІНУ,НКРЕКП.

Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики та
комунальних послуг (НКРЕКП)
03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19
 
 

ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ

Відповідно до статті 34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» прошу надати мені таку інформацію стосовно Постанови НКРЕКП № 1260 від 16.04.2015 року «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ДП «Придніпровська залізниця», а саме:
1. Відповідно до пункту 13 «Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (затвердженого Указом президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014), «рішення НКРЕКП приймаються на засіданнях, які проводяться у формі відкритих або закритих слухань. У разі розгляду питань, що мають важливе суспільне значення, засідання проводяться у формі відкритих слухань, в яких беруть участь представники суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на суміжних ринках, об’єднань споживачів і громадськості».

У зв’язку з тим, що Постановою № 1260 будо затверджено тариф на централізоване водопостачання та водовідведення для ДП «Придніпровська залізниця», яке надає послуги в 98 населених пунктах на території п’яти областей (так затверджує керівництво Відокремленого структурного підрозділу «Будівельно-монтажне експлуатаційне управління Нижньодніпровськ-Вузол» ДП «Придніпровської залізниці», можна вважати, що прийнята Постанова має важливе суспільне значення?

Як споживач послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, якому ці послуги надає ДП «Придніпровської залізниці», я затверджую, що для мене та усіх інших споживачів, прийняття Постанови № 1260 та затвердження тарифу, має дуже важливе суспільне значення, бо ставить мене та інших споживачів у дуже складне становище. Я зараз вимушена на шкоду своєму здоров’ю, економити воду (дуже рідко купатися, дуже економно мити посуд, набагато рідше мити квартиру і так далі).

Прошу повідомити, хто приймав участь у засіданні, коли затверджували Постанови НКРЕКП № 1260 від 16.04.2015 року «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ДП «Придніпровська залізниця»?

Прошу повідомити, чи буди на цьому засідання представники споживачів і громадськості отих «98 населених пунктах на території п’яти областей», які зараз вимушені платити за водоспоживання та водовідведення такі шалені кошти?
Хто саме був представником від територіальної громади Дніпропетровську та Дніпропетровської області? Прошу повідомити їх прізвища та посади.
З повагою, ___________________________________________

18.06.2015 р.

Главі Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІНУ
01220 г. Київ,
вул. Банкова, будинок № 11
Шановний Борис Євгенович!
Вами було підписано «Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», яку президент затвердив Указом від 10 вересня 2014 року № 715/2014.
У зв’язку з тим, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підпорядкована Президентові України, то Ви маєте знати, яким чином НКРЕКП, коли затверджує тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для суб’єктів природних монополій, збалансовує інтереси суб’єктів господарювання, споживачів і держави?

У статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі бюджету, фінансів і цін. До них, зокрема, віднесено, встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, крім тарифів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

У статті 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що до повноваження обласних державних адміністрацій у сфері житлово-комунальних послуг, мова йде про контроль за тарифами відповідно до закону, тобто вони не можуть контролювати природні монополії. Місцеве самоврядування (стаття 7) також на може впливати на встановлення тарифів природними монополіями.
Підприємства, віднесені до природних монополій, ніяк не можуть контролюватися місцевим самоврядуванням що до встановлення тарифів.
От же, виходячи з вище наведеного, можна зробити висновок, що місцеве самоврядування не може ніяким чином впливати на тарифи підприємств, признаних природними монополіями, а НКРЕКП не може забезпечити одне із головних своїх завдань — збалансування інтересів суб’єктів господарювання, споживачів і держави.
НКРЕКП забезпечує тільки інтереси суб’єктів господарювання, а про інтереси споживачів вони піклуватися не будуть.

Може я не права, тоді прошу привести мені законодавчі норми, на які б можна було б посилатися у тому випадку, коли монополіст піднімає тарифи на комунальні послуги, не питаючи на це дозволу у місцевому самоврядуванні.
Наскільки мені відомо, монополіст тільки повідомляє про намір підняти тариф, а що на це думають люди и місцева влада, їм зовсім не важно.
Прошу підтвердити, так це, чи ні?

З повагою, ___________________________________________
18.06.2015 р.
Продолжение следует…

PS: Відповіді будуть обов’язково опубліковані.
Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» — Ірина К.

Добавить комментарий