1255331a63a391639350dff4c04e0698Що б ви сказали, якби губернатором Волині став екс-президент Польщі Кваснєвський, Буш-молодший почав керувати Донецькою, а Обама – Луганською областю? Маячня? Та не така вже це і маячня, якщо Одеський регіон, наприклад, вже очолив колишній лідер не менш сонячної ніж Південна Пальміра Грузії – Михайло Саакашвілі.

Здавалося б, після призначення губернатором Дніпропетровщини Валентина Резніченко, який впродовж двох місяців нічого хоча б трохи видатного в області так і не зробив (хто знає про його реальні подвиги, обов’язково повідомте!) президент країни врешті-решт одумається та почне підходити до важливих питань серйозно. Але – ні! Маємо новий, далеко не самий патріотичний фокус – призначення новоспеченого громадянина України Михайла Саакашвілі, а за сумісництвом ще й приятеля Порошенко зі студентських років, на пост ГОГА – голови Одеської державної адміністрації.

Такий фінт гаранта моментально підірвав Інтернет, відволікаючи думаючий народ від інших злободенних тем. Скажімо, деякі наші вкрай серйозні земляки обговорюють, чи випустить з даного приводу компанія «Рошен» новий торт «Мишико» або тістечко «Краватка». А що? Пам’ятаєте, як в одному з останніх виступів «95 кварталу» «Коломойський» цікавився у «Порошенка», чи випускає щоразу його фірма новий торт після чергової політичної лажі гаранта?

Цікава реакція самих жителів Південної Пальміри. У столиці гумору до приїзду нового ГОГА на парканах розвісили краватки з написом «Для Міші». Як буде реагувати «Саакашвіленко», який, до речі, збирається одразу змінити 24 голови райдержадміністрацій, поживемо – побачимо. Але не тільки вдало працювати, а й пожартувати йому теж доведеться – інакше народ Одеси не кохатиме, хоч завали його реформами і нагороди високим рівнем життя.

І – про реформи. Погодьтеся, дивно, що славетний реформатор Саакашвілі перебуває в рідній країні в кримінальному розшуку за підозрою в розтраті 5 мільйонів «вічнозелених», але казенних грошей. Злі язики на просторах Всесвітньої Павутини стверджують, що, мовляв, не так все й просто. Мовляв, при ньому в Грузії розквітало державне рейдерство, був диктат, віджимали фірми, людей катували у в’язницях, за що в результаті Мишико зненавиділи і вигнали геть з країни.

Інші вважають, що в Одесі наш тричі «П» (Президент Петро Порошенко) переграв самого Ігоря Коломойського. Хм … чи запросить останній на каву колишнього грузинського лідера? Не знаю, не знаю … Але те, що авторам «Вечірнього кварталу» буде зайвий привід для «ржаки» – факт. Чекаємо, чекаємо!

— Це призначення дуже схоже на веселий експеримент, — сказав мені один корінний одесит, тільки реготати будуть не всі. З туристами – проблеми, на пляжах тільки безробітні одесити, а щоб дітей правильно вивчили грати на скрипці, все одно треба давати хабар. Як треба платити мзду і за багато інших послуг державної машини. Чи впорається з цим любитель краваток? У нас поки над цим тільки сміються. Крізь сльози. Новим Дюком він все одно не стане, та й для реформ в міліції та боротьби з тероризмом і контрабандою напевно буде потрібно дуже, дуже багато часу. Так що не варто думати про якнайшвидше одужання Одеси, особливо під керівництвом Мишико.

Тим часом становище в Одесі справді досить гнітюче. Так, відпочиваючим, які прагнуть зняти підчас відпустки житло, господарі відразу «в плюс» ставлять те, що в будинку немає політичних офісів. Страшно, правда?

Виходить, пан Порошенко, живете ви і працюєте майже як в пріснопам’ятні часи Совдепії: обдурити одну людини – це шахрайство, а зрадити цілий народ – це політика?

Ну, скажіть, будь ласка, хіба не зрада – навіть не спробувати знайти серед своїх, корінних громадян-одеситів гідних людей – українців, євреїв, болгар, греків, та кого завгодно?

«Звільнення Палиці з поста губернатора – просто помста Коломойському», — скажете ви? Так Ігор Палиця начебто ще й заяву не написав щодо свого звільнення. Інша справа, що Саакашвілі цілком можуть готувати у прем’єр-міністри замість Арсенія Яценюка з рейтингом 1,3 відсотка. Ось це вже схоже на трамплін, точніше – на правду.

Втім, для нового варяга Саакашвілі вибору немає – шлях додому закритий. Чи є вибір у одеситів? Так, був, тільки їм керував Петро Порошенко, який, схоже, нікого не питає, довіряючи лише особистим інтересам і керуючись банальною помстою. Ну-ну …

P.S. Читаю в Інтернеті повідомлення від ще одного «екса» — Мєдвєдєва: «Нами узгоджується кандидатура Януковича на посаду губернатора Краснодарського Краю». Фейк? А хто про це знає, коли світ перекинувся?

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» — Віктор Романенко

Добавить комментарий