Мені трохи більше за двадцять. І фактично мене можна назвати ровесницею нашої незалежної України. У моєму віці, у молодих людей, зазвичай, небагатий досвід громадської активності, і я теж не виняток. Зовсім недавно цей показник рівнявся нулю.

Та все докорінно змінилося майже рік тому, коли я переступила поріг громадського об’єднання «Майдан Січеслав». Ще з порога мене вразила черга. Так, саме черга людей, які прийшли до громадських активістів за допомогою. За освітою я — юрист, то ж швидко почала вникати в курс справ.

Як виявилось, в офіс приходили різні люди, і кожен з них ніс свої проблеми, негаразди і надію, що все вирішиться позитивно. Були й такі, що приходили просто поспілкуватись, та здебільшого люди шукали відповідей та допомоги у наших правозахисників та юристів.

Я теж залучилась до цієї дружньої команди і впродовж цілого тижня відчувала себе на злеті активності. Увесь тиждень вщент був переповнений подіями та знайомствами з різними людьми. Ми з командою активістів ГО «Майдан Січеслав» пройшли через багато дверей кабінетів чиновників різного рівня: були і в працівників ЖКГ, і в кабінеті мера, і в заступника голови Дніпропетровської ОДА. Не оминули увагою прокуратуру, суди та правоохоронні органи.

Чого ми прагнемо? Щоб чиновники дотримувались законодавства, щоб судді були неупередженими і чесними, щоб депутати виконували накази своїх виборців, а суспільство мало всі важелі контролю над діяльністю влади.

І ми допомогли багатьом людям. Не забуду мокрих від сліз і водночас щасливих очей Ольги Вдовік — матері засудженого Віталія Вдовіка. Ця жінка звернулась до наших правозахисників за допомогою, справу було переглянуто, і вже в серпні мати зможе обійняти свого Віталія, бо він вийде на свободу.

І таких історій десятки. Тільки прикро, що в мережах останнім часом з’явилися якісь незрозумілі закиди щодо діяльності ГО «Майдан Січеслав». Шкода, що так відбувається, адже наші активісти не займаються «забалакуванням», а роблять конкретні добрі справи. Не вірите? Приходьте в офіс, як я прийшла свого часу, і все побачите на власні очі.

член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка КОМІССАР

Добавить комментарий