Після нагородження героїв Революції Гідності в Дніпрі з’явилося маса незадоволених.

_1_151150803938951-AC

Судячи з реплік в соціальних мережах і деяких ЗМІ, в місті з’явилася маса учасників Євромайдану, які незадоволені нагородженням шістнадцяти героїв, які 20 листопада отримали з рук президента Петра Порошенко ордени «За мужність». До речі відзначимо, що п’ятеро з нагороджених – жителі Дніпропетровщини, а одного учасника Революції — Миколу Цибенка — нагородили посмертно: за нього орден отримував онук.

Безумовно, в той день глава держави нагородив не всіх гідних учасників Євромайдану. Саме тому і понеслися по просторах Інтернету аромати з нотками, а точніше душком заздрості. Мовляв, а як же той, а чому забули про тих чи інших.

Однак, панове, чи не нагадує вам це брежнєвську епоху, за часів якої саме кількість орденів відрізняла хорошу людину від поганої? Невже ми забули, що головне – пам’ять і вдячність наших дітей, нащадків, нового покоління?

Адже метою Євромайдану було не навішувати один одному «цяці» на груди, а увійти до цивілізованого світу, до Європи, розвивати справжні цінності для країни та кожного її громадянина. Ми хотіли і все робимо для того, щоб стало жити краще, хоч і – ніде правди діти! – не все і не завжди у нас виходить так, як хотілося б. Прикро, але причини ви знаєте.

Тим часом, зрозуміло, що деякі діячі, так би мовити, не згодні з рішенням Президента. Хтось вважає, що є особи більш гідні нагороди. Таких у нас в усі часи було досить багато. Але їм не злитися треба, а працювати. А вже громада розсудить і  відзначить гідних, не сумнівайтеся.

Ми разом боролися і боремося за країну, за її єдність і благополуччя, а не за медалі та ордени. І, повірте, подяку, посмішки дітей і земляків, які потискують нам руки, навіть кілька рядків в історичних книгах, що описують події чотирирічної давнини, — найкраща нагорода для будь-якої порядної людини. І саме такими повинні бути наші ідеали, а не сколотий брязкальцями піджак.

Давайте згадаємо, що добрі справи треба робити безкорисливо. Як казав герой одного фільму, «роби добру справу і тікай, бо зайве добро породжує зло». У свою чергу ми можемо додати: тікайте, шановні від нагород матеріальних, приймаючи духовні, справжні, що не замінити шматком металу і рукостисканням навіть глави держави.

Період випробувань, будемо сподіватися, незабаром пройде. Вони завжди проходять, як показує історія. Так давайте ж чергового разу не сваритися, не злитися і не заздрити один одному, а спільними зусиллями будувати нашу вільну країну на якісно новому рівні, щоб не соромно було дивитися в очі людям. А історія нас розсудить, будьте впевнені.

Слава Україні!

DSC_0198

 P.S.: Нічого особистого, тільки Україна !

Віктор Романенко