Під час чергового виїзду громадської комісії з перевірки роботи пунктів ГВК, ми стали свідками процедури проведення через ваги вантажівок відомої в Україні компанії «Наша Ряба».

Чому дані вантажівки привернули увагу комісії?

Справа в тому, що колона абсолютно однакових вантажних автомобілі, маючи різницю в одну цифру у держномері, близько години стояли за півтора кілометри до пункту габаритно-вагового контролю і водії характерними жестами питали у зустрічних водіїв вантажівок про функціонування пункту для того щоб прийняти рішення, чи можна з перегрузом їхати далі. Отримавши інформацію про те, що пункт ГВК таки діє, колона однакових вантажівок дочекались решту своїх колег, а точніше ще дві вантажівки, та отримавши дозвіл від посередника на проїзд рушили у бік ГВК. Підїхавши до пункту вони були зупинені співробітниками поліції, зазначимо, що не інспекторами УТБ, а саме правоохоронцями, яким громадськість повідомила про підозрілу колону, далі не очікувано для водіїв вантажівок їм довелось деякий час стояти колоною на пункті ГВК, щоб пройти зважування.

38120596_1802469133168464_6489140738905866240_n

Далі розпочалось найцікавіше – коли вказані вантажівки проходили по вагам, то інспектори Укртрансбезпеки дуже наполегливо старались приховати дані вказані на вагах, не показували громадськості чек, а водії дуже поспішно старались покинути пункт ГВК і рушити далі розбиваючи наші обласні дороги.

Активістам вдалось зафіксувати деякі підозрілі моменти в данному зважуванні, а саме: в однієї з вантажівок вага вказана у документах не співпадала з фактичною ( на жаль цифри інспекторами ретельно були приховані) , до ще одного водія інспектори мали, так би мовити, зауваження, чому вони не провели свою колону ще вчора, бо вчора не було комісії і так далі. На питання громадськості стосовно цих авто — інспектори відповідати відмовились, лише підтвердивши, що машини належать одній компанії.

Відео:

 

Представникам комісії вдалось поспілкуватись з одним із водіїв, який відстав від своєї колони та проходив ГВК останнім, водій повідомив нас, що везе комбікорм і питання на ГВК завжди вирішуються дуже оперативно.

38016042_1802476079834436_3475935909034065920_n

Ми спитались у експертів – на скільки важкий є комбікорм і чи можливо його провести без перегрузу. На що отримали дуже чітку відповідь – якщо везти комбікорм в межах вагових норм, то це є дуже не вигідно і тому завжди є перевищення у вазі.

Отже, підводячи підсумки, ми вважаємо, що громадська комісія стала свідком відпрацювання чергової корупційної схеми Укртрансбезпеки, а вантажівки відомого в Україні постачальника курятини, який має відношення до українських високопосадовців, по телефонному праву придбали собі «грін карт» на знищення українських доріг.

Зараз ми очікуємо відповіді на офіційні запити на інформацію від Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області та далі матеріали з нашими відео та результатами роботи громадської комісії будуть передані до прокуратури.

Далі буде.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»