25 травня в приміщенні Дніпропетровськоі обласної ради відбулись обговорення у форматі круглого столу «Європейська інтеграція України. Реалії та перспективи».

Зрілість та молодість, досвід та амбіції, це завжди конфлікт, чи аксіома життя? Практика життя підказує, що найкращий варіант «співіснування» цих надзвичайно цінних, еволюційних ресурсів — є баланс інтересів у спільній справі. Свідченням саме такого співробітництва у царині обговорення думок, став круглий стіл Громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації, підготовлений Комітетом з питань молодіжної політики, гендерної рівності, євроінтеграції та міжнародних відносин.
До обговорення теми: «Європейська інтеграція України. Реалії та перспективи», були запрошені представники громадських організацій Дніпра та школярі — учасники дебатних клубів шкіл міста. За реєстраційним списком — вісімдесят чотири учасника.

25 травня для учасників круглого столу Дніпропетровська обласна Рада надала чудовий конференц-зал з медіа ресурсами. За що ми дякуємо Глібу Пригунову (Глеб Пригунов (Gleb Prigunov)) та Дмитрі Батурі (Дмитрий Батура).

Модераторами виступили Олена Зима (Olena Zyma) та Вероніка Коміcсар (Вероника Комиссар), як профільні заступники голови Громадської ради.
Олена Зима представила алгоритм спілкування, звернувши особливу увагу на необхідність активної участі кожної та кожного з присутніх на важливості зайняти позицію щодо теми. Для створення освітнього базового підґрунтя, слово мала Марія Міхейченко (Mariia Mikheichenko) – кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин ДНУ ім. Олеся Гончара, координатор Інформаційного Центру ЄС у м. Дніпрі. У презентації «Діяльність інформаційних центрів ЄС в містах України: до нових практик громадського залучення», пані Марія розповіла про напрями просування українського інтересу у системі взаємовідносин з ЄС. Політика співпраці з сусідами, які можуть стати членами спільноти, передбачає перш за все поширення правдивої інформації про переваги європейської спільноти. Для цього і працює програма Erasmus +. Навчання студентів за кордоном за установленими правилами, які побудовані на інтересах студентів. Стимулом до навчання є знання іноземної мови та високі бали у навчанні. (Все справедливо – авт.) Метою навчання за кордоном є не тільки знання, але і знайомство з полікультурним світом, реаліями способу життя та системою європейських цінностей. Молодим людям, які будуть розбудовувати країну, потрібна картинка порівняння, реальне бачення переваг та вміння розв’язувати питання. Цікава інформація, цікаві запитання, конкретні відповіді.

33583331_1795528580741971_3503727839247597568_n

Далі, учасники круглого столу були об’єднані у шість груп, які отримали завдання підготувати презентації:

▫️«Як формувати позитивний імідж України серед країн Євросоюзу?»,

▫️«Як мотивувати і залучати молодь для участі у проектах, спрямованих на євроінтеграцію?»,

▫️«Ви готуєтесь до міжнародної конференції, де будете представляти інтереси України. Напишіть 3-5 тез, які б Ви включили в свою презентацію».

Ось де розкрився той елемент співробітництва та взаємодії людей, абсолютно різних за світоглядами, але об’єднаними однією ціллю – позитивно презентувати свою країну -Україну!
Це треба дивитися та слухати, слухати до представлення творців ідей по закінченню презентацій. Пишаймося, бо ми того варті!

Наприкінці плідного спілкування, учасники мали спілкування з пані Катериною Стус (Катюша Стус) , яка є U -Ambassador програми U-Report Ukraine (U-Report Ukraine) (глобальний молодіжний проект, який впроваджує в Україні Дитячий Фонд ООН UNISEF), м. Київ. У презентації: «Як впливати на важливі рішення в Україні», пані Катерина запропонувала молодіжні ресурси для голосування при опитуваннях з важливих для молоді питань. Проект залучає до спільноти небайдужих громадян. Пані Катерина була приємно вражена інформацією про те, ще у Дніпрі вже 10 років поспіль існує потужна мережа дебатних клубів, як форма діяльності громадської організації «Нове бачення»(NGO «New Vision») . Саме через дебати шкільна молодь залучена до освітнього проекту «Навчання демократії через дебати», за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Завершальною вправою, абсолютно за власним бажанням, через прояв волі та сміливості, було написання та наклеювання тексту своїх думок на експрес банері — «Європейське бачення Дніпропетровщини. Мої перші кроки: я починаю з…»

Були підсумки, було розставання… Але! Вразило, що громада розходилася дуже повільно, через спілкування. Була дуже приємна і творча атмосфера. Кожен і кожна, щось винесли для себе. Є реальний інформативний простір для обробки. Хто не дійшов з якихось причин, мають нагоду подивитися наш фото – відео репортаж.
Автор висловив своє власне бачення.

33577122_1795532577408238_556263221917384704_n

Отже, всім учасникам велика подяка за подарований час! Наснаги Вам та успіхів у досягненні задуманого у справі розбудови нашої чудової країни — України!

Слава Україні!
Героям слава!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами Олекс Нік