Заборона використання георгіївської стрічки та створення дієвої Координаційної ради – саме ці питання обговорювались на черговому засідання дискусійного клубу для представників громадянського суспільства Dnipro Live,  що проходить за ініціативи Дніпропетровської облдержадміністрації.

DSCF6852

Перше питання винесене на обговорення представників громадянського суспільства стосувалось прийняття Закону України “Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки”. Історичну довідку щодо створення та використання георгіївської стрічки, починаючи з 18 сторіччя, повідомив голова громадської організації “Асоціація представників органів самоорганізації населення” Ігор Лючков. Стрічка була запроваджена у часи Російської імперії та використовувалась у оформленні орденів, а з 2005 року в Росії почала використовуватись у пропагандистських цілях.

16 травня 2017 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких запроваджено адміністративну відповідальність за публічну демонстрацію або носіння стрічки у вигляді штрафів та навіть адміністративного арешту.

До дискусії з цього питання долучився голова громадської організації “Міцна громада” Сергій Костомаров, який підтримав необхідність заборони георгіївської стрічки та розповів про те, що насправді вона є частиною ідеології “русского мира”, за допомогою якої РФ намагається впливати на свідомість українського суспільства.

У другій частині засідання група Координаторів з питань створення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства прозвітувала про результати роботи із вироблення критеріїв відбору представників інститутів громадянського суспільства Дніпропетровщини до Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства.

DSCF6895
Член групи Координаторів Вероніка Коміссар розповіла про процес вироблення проекту критеріїв групою координаторів та проведення його публічного обговорення, презентувала напрацьовані кроки, щодо створення Координаційної ради.

DSCF6890
Олена Зима – член групи Координаторів презентувала результати обговорення по кожному питанню із зазначенням коментарів, які залишали учасники обговорення у відповідному розділі анкети.

Після активної дискусії представники громадських організацій шляхом голосування підтримали прийняття критеріїв відбору до Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, а саме із 44 представників громадських організацій, що зареєструвались на початку засідання дискусійного клубу 29 підтримали запропоновані критерії.

 Також, шляхом рейтингового голосування було визначено кількісний склад майбутньої Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, у розмірі 30 осіб, серед яких 15 – представники ОГС та 15 – представники Дніпропетровської ОДА.

DSCF6898

Громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро» дякує учасникам дискусії за конструктивну взаємодію та має надію, що подальші засідання дискусійного клубу для представників громадянського суспільства будуть проходити лише в конструктивному руслі налагодження співпраці громади  із органами державної влади.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

За матеріалами: Dnipro Live

Фото: Прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації

Добавить комментарий