Війна йде на Донбасі, а таке враження, що бомблять Дніпропетровщину, а донецькі та криворізькі ще й досі керують в нашому краї.

Як відомо, ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» є учасником громадської ради при Службі автомобільних доріг Дніпропетровської області (САД). І у активістів сподівалися знайти спільну мову і спільне порозуміння проблем народу з новим керівництвом САД. Однак цього не сталося.

1470747910_dsc_0253

— За підсумками торішніх розслідувань у нас накопичилося багато запитань до пана Костюченка, — каже лідер організації Віктор Романенко, — і перший з них: де ж знайти ту саму якість ремонту і будівництва на дорогах області? Правда, сам пан Костюченко нині відомо де. І, вважаю, не без нашої допомоги.

За словами Віктора Михайловича, під час проведення чергових тендерів активістам організації заборонили бути там присутніми, посилаючись на… 7-хвилинне запізнення! Мовляв, вже почали відкривати пропозиції. Пунктуальні такі собі. І плювати чиновникам, які по суті знову пилять бюджет, що подібної заборони не містить жоден закон. Адже їм головне, щоб ніхто в їх справи не ліз.

— Представники громадськості мають право бути присутніми під час проведення тендерів, щоб знати, куди йдуть бюджетні кошти, — розповів Віктор Романенко. – Але ми – виховані люди, тому й покинули зал, запропонував, тим не менше, кілька своїх пропозицій. Наступного дня пішли за роз’ясненнями до голови Служби. Нам знову сказали, що ми нібито не мали права це робити.

Відзначимо, що про проведення тендера ніяких оголошень не було (!), саме тому практично ніхто, крім вкрай зацікавлених осіб, не знав про досить важливу для області подію. Громадським діячам мало не перед самим початком тендерів повідомили цю інформацію інсайдери. І не дивно, що люди спізнилися, а тут вам – картина маслом.

Цікаво також і те, що, за словами голови ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», результати тендеру були опубліковані з затримкою. І сталося це тому що пан Костюченко нікуди не подівся – він сидить в СІЗО, а на волі тривають пошуки десяти мільйонів гривень, призначених на закупівлю 10 тисяч кубометрів смоли.

— Тим часом незмінний (з 2005року) заступник начальників САДу  – пан Животченко – досі спокійнісінько працює, — каже Віктор Романенко. – А фірми, яким вони допомагають, мають родинні і не тільки зв’язки з сьогоднішнім та минулим керівництвом. Саме вони повинні були і виграти цей тендер, запропонувавши найнижчу ціну. Так, ми, просили, щоб члени комітету спиралися не на низьку вартість, хоча це і дуже важливо, а думали про те, як ціна вплине на якість. В результаті ця фірма не виграла.

За нашими даними, в першому тендері переміг ТОВ «Аерошляхбуд». Активісти зробили кілька запитів, і виявилося, що вони виставили вартість 123 мільйони. І це не найвища ціна. Виходячи з інформації Держреєстру, з’ясувалося, що ця організація робила дороги в Черкасах, куди ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» написала відповідний запит – з метою дізнатися про якість виконаних робіт.

— А поки чекаємо на відповідь, вже дізналися, що основний вид діяльності названої фірми – надання в оренду будівельних машин і установ, — каже Віктор Романенко. — Ліцензії, згідно з реєстром, на цей вид діяльності, тобто по тендеру на ремонт і будівництво доріг, у них немає. Тому в суді ніхто та  нічого не зможе довести, тобто не зможе виставити жодних претензій. Ми чотири дні намагаємося зв’язатися з центральним офісом, а це, як виявилося, просто квартира в Харкові! Жоден з «офіційних» телефонів не відповідає. Тому й довелося звернутися до Харківського управління юстиції.

За словами Віктора Романенко, керівник САДу Дмитро Гончаров поїхав до Києва виправдовуватися, чому, як заявив губернатор, «завалений ремонт». Кажуть, Гончаров вже написав відповідну заяву, і вже навіть відомо, кого планують на його місце.

— Це може бути «харківський» кошмар, — нарікає лідер ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», — тому ми будемо працювати, щоб цього не сталося. З реєстру ми також дізналися, що компанію «Аерошляхбуд» в 2011 році очолював Сергій Іванович Гончаров. Прикрий збіг? Можливо.

До того ж друга організація виграла тендер на освоєння 236 млн. грн. при найнижчій пропозиції – 199 млн. грн. Це трошки вище середньої ціни. Організація називається «Ростдорстрой». Ремонт доріг – основний вид їх діяльності. Але організація базується на Віргінських островах, якийсь оффшорік. Хочеться запитати у керівників, як ми будемо контролювати компанію, яка знаходиться у Великобританії? Де ми будемо шукати ці 236 «лимонів» в разі чого? До слова, у обох організацій графа «Судові справи» заповнена неодноразово. І воно нам треба?

1470747929_dsc_0256

А ось вам ще кілька дуже цікавих фактів. За словами юриста ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніки Коміссар, за останній місяць керівництво САД порушило приписи  6 нормативно-правових актів – і це тільки по одному тендеру.

— Згідно з документацією конкурсних торгів  12 липня 2016 року, в приміщенні служби автомобільних доріг проходило так зване розкриття конкурсних пропозицій, щодо ремонту доріг, — каже Вероніка. — Перше порушення сталося ще на етапі підготовки. На сайті служби не розмістили оголошення про проведення торгів. Дізнатися про торги ніхто не міг. Про принцип відкритості і прозорості при закупівлях, який закріплено ст. 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель», на жаль, говорити не доводиться.

Цим же законом закріплено право на громадський контроль всіх державних закупівель. Стаття 9 цього закону визначає, що Громадський контроль забезпечується через вільний доступ до всієї інформації щодо державних закупівель, чого не відбулось, тобто громадському контролю перешкоджали службовці САД.

І дійсно: в Україні не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами. Тільки, як бачимо, ці закони явно не для Дніпропетровської області. У нас же тут свої правила, свої люди, як кажуть.

— Начальник САД у Дніпропетровській області Дмитро Гончаров у своїй відмові на запит про надання інформації повідомив нам, що закон не дозволяє поширювати інформацію про компанію, яка стала переможцем відкритих торгів, — каже Вероніка Коміссар. — Дізнатися, хто переможець, який він має досвід, матеріально-технічну база для виконання робіт нібито не дозволяється законом – саме так вважає Гончаров, бо, ймовірно, цей пан вирішив по-своєму трактувати закони. Втім Дніпропетровська ОДА на такий же наш запит, але за іншим тендером,  надала нам повний пакет документів.

Іншими словами, діями пана Гончарова цілком може зацікавитися обласна прокуратура, до якої активісти вже направили звернення, попросивши перевірити дії конкурсного комітету по визначенню переможця, дії за фактом заборони громадського контролю та вибрики нового «законодавця» Гончарова. Аналогічне звернення направили і керівництву Державного агентства автомобільних доріг України.

— Ми виявили поки лише шість порушень, в тому числі Конституції України і Кримінального Кодексу, — каже Вероніка Коміссар. – На думку наших фахівців, Гончаров перешкоджає діяльності громадських організацій. В його діях вбачається порушення ст. 170 КК України. Крім того, він допускає службову недбалість – це ст. 367 КК – і відкрито зловживає службовим становищем — ст. 191 даного кодексу.

Ну а ми, в свою чергу, нагадаємо нашим постійним читачам, що за зазначеними статтями порушники світить до 5 років позбавлення волі. І поліцію громадські діячі вже також поставили до відома – про той бардак, який дуже нагадує старі «добрі» часи донецьких і криворізьких злодіїв.

До речі, як нам стало відомо, після прес-конференції в ІА «Дніпро-пост» щодо даної проблеми, члену нашої організації почали погрожувати – близько 12ї години ночі вищезгадана посадова особа САДу за допомогою соціальної мережі направив особисте повідомлення  юристу організації,  де у грубій формі пропонував не займатись даним питанням.

Сподіваємося, цей факт правоохоронці також внесуть до протоколу. Бо закон – один для всіх.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

фото: Дніпро-ПОСТ

Добавить комментарий