24 світлини як свідчення пам’яті та шани подій майже сторічної давнини. Завдяки підписаному у 1919 році Акту злуки УНР і ЗУНР, наша держава стала цілісною і неподільною. Ті події: акції, мітинги, виписки із документів та газет представлені на виставці у холі ДніпроОДА.

20 січня 2017 року за ініціативи представників громадських організацій Дніпропетровщини при підтримці Дніпропетровської облдержадміністрації було відкрито виставку світлин присвячену Дню Соборності України.

11

На світлинах можна побачити діячів революційних подій 1919 року.

Снимок2

«Це наша пам’ять та історія. Моє покоління у 90-му році приєдналося до всеукраїнської акції «Ланцюг єдності» між Києвом та Львовом. Тоді до неї долучилися близько 500 тисяч українців. Це засвідчило, що люди знову хочуть бути разом», — розповідає голова Дніпровського товариства політичних в’язнів і репресованих Іван Дремлюга.

Снимок3

Події 1919 року дуже нагадують події сьогодення, кажуть ініціатори виставки.

Снимок4

«Саме такими заходами ми привертаємо більше уваги до історії. Нашому поколінню нав’язували своє бачення тих подій. У молоді сьогодення є класна можливість бачити все на власні очі і самостійно аналізувати. Добре, що саме такі ініціативи підтримує обласна влада», — ділиться член правління Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро»  Вероніка Коміссар.

20170120_151634

«Святкування Дня Соборності в Україні дозволяє усвідомити, що те, що відбувалося в Україні майже сто років дуже актуальне сьогодні. Проголошення 22 січня 1919 року Соборної єдиної України дозволило нам зрозуміти, що шлях до самостійної держави – це складний та непростий шлях. Центральна Рада, Українська держава Павла Скоропадського, Директорія УНР – це все спроби української еліти початку 20 століття створити нову самостійну українську державу. В умовах Першої світової війни геополітичні умови були не на користь Держави Україна, але, разом с тим, були неймовірні спроби створити власну державу та втримати її незалежність. Тому важливо вивчати історію України, щоб зрозуміти, як ми можемо сьогодні знайти відповіді на ті виклики, які стоять перед нами: як знову протистояти російській агресії, як консолідувати націю та протистояти російській пропаганді; як не просто контраргументувати та реагувати на ці виклики, а як переосмислити їх, та спробувати будувати нову модерну Державу. Історики, які добре розуміють сутність процесів перетворення, мають стати суспільними керманичами, активніше виявляти свою громадську позицію та долучитися до суспільного обговорення важливих питань. Вчителі історії можуть стати тою елітою, яка пояснює та допомагає зрозуміти громаді смисли сьогодення. Тому святкування Дня Соборності може сьогодні бути тою консолідуючою подією, якої ми всі так потребуємо.» — розповідає історик, голова Громадської організації «Нове бачення» Олена Зима.

Снимок5

У підготовці та відкритті фотовиставки прийняли участь представники інститутів громадянського суспільства Дніпропетровщини, а саме Віктор Романенко голова Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро», Олена Зима голова Громадської організації «Нове бачення», Іван Дремлюга голова Дніпропетровського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих та інші.Снимок7

Підтримала її Дніпропетровська облдержадміністрація. Тепер у холі держустанови можна побачити історичні світлини.

_1_148499728585343-4C20 (1)

Триватиме виставка 2 тижні. Побачити світлини можуть всі, завітавши до облдержадміністрації за адресою: пр. Поля, 1.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

за матеріалами: Офіційний сайт Дніпропетровської ОДА

Добавить комментарий