11 квітня о 12:00 у медіа-центрі “ДНІПРО ПОСТ” відбулася прес-конференція«Громадськість заявляє про фальсифікації документів, щодо перейменування м. Орджонікідзе в рамках закону про декомунізацію».

13010655_998816923533693_4637020754251845845_n

У прес-конференції взяли участь:

— голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко;

— голова ГО «Майдан м. Орджонікідзе Дніпропетровської області» Станіслав Каширний;

— голова ГО «Козацька варта Батьківщини» Валентин Романов;

— представник ГО «Патріоти Вітчизни» Людмила Вишневська.

 

Віктор Романенко:

Наші колеги з Орджонікідзе, це представники Майдану, представники нашого осередку, спостерігали за тим, як відбувається перейменування в нашому місті. Я, як член міської комісії з перейменувань, також був у курсі справи, що відбувалося у наших містах, і безпосередньо у місті Орджонікідзе. На сьогодні ми маємо жахливу ситуацію в цьому місті. Ми маємо констатувати, що не так все добре, як в нашому славетному Дніпропетровську, де так само відбувається перейменування та виконується закон про декомунізацію. Ми прийняли рішення, що не можемо залишати цю ситуацію на рівні району області, ми маємо її винести для більшого розголосу. Тому і В’ятрович, і депутати з патріотичного сегменту на сьогодні вже виступали в Верховній Раді з питанням фальсифікації перейменування міста Орджонікідзе. Знаються на цьому питанні, напевно, вже і у Кабміні.

Майдан, патріотичне середовище незгодне із тією назвою, яку запропонував один із депутатів, котрий пройшов саме по тому округу. Наше завдання тут, у Дніпропетровську, тримати ситуацію на пульсі, надавати більше розголосу, розміщувати на сайті, запрошувати журналістів, щоб до історії увійшов не той депутат, який зробив усе, щоб назва була, напевно, як йому подобається, а можливо як його керівникам, а щоб назва була узгоджена з патріотичними рухами, з майданівцями, які знаються на історії, знають, чому має бути саме така назва, а не інша.

 

Станіслав Каширний:

Марно було сподіватися, що перейменування населених пунктів з назвами, навіяними ідеологіями тоталітарних режимів, могло відбутися без впертого спротиву спадкоємців отих режимів – великих майстрів “окормлєнія” свого електорату. Та й не треба бути Вангою, щоб передбачити їхнє пристосуванство до умов, що склалися в Україні після Майдану, як, власне, і збереження простору для їхньої життєдіяльності, попри Революцію Гідності. Але щоб отой простір був настільки широким, а можливість використання ними демократичних інститутів і процедур у недемократичний спосіб такою легкою і цинічно простою, передбачити не міг ніхто. Принаймні я не міг.

Декомунізацією суспільного життя займаюся багато років, а безпосередньо декомунізацією міста Орджонікідзе займався 2 роки, ще до виходу закону про декомунізацію. Для цього мені прийшлося разом із науковцями зібрати наукову конференцію, яка називалася “Українське козацтво та тюркський світ”. Ми, як патріоти, попросили, щоб науковці дали експертну оцінку і вони ввели в чергу денну питання про перейменування населених пунктів, які носять виразну назву ідеологічного характеру, а також про повернення історичних назв. Враховуючи те, що наше місто знаходиться на землях Великого Лугу Запорізького, яке було центром формування війська Запорізького, науковцями Орджонікідзе було запропоновано назвати місто Великий Луг. Патріотично налаштована громадськість з піднесенням прийняла цю назву. А тут якраз виходить закон про декомунізацію, тобто ми до нього були готові. Ми зареєстрували наше віче і буквально з червня кожного місяця проводили віче на центральній площі міста Орджонікідзе перед міською радою. Доводили до людей, писали статті до газет. А ще в 2014 році ми проводили відеоконференцію по декомунізації. Тобто розголос був дуже широкий. Коли ми всі рекомендації склали, надали протоколи з підписними листами наших обговорень до влади Орджонікідзе, то вона подивилася, що шансів на їх пропозиції нема ніяких, тому що на той час нас навіть підтримав Інститут національної пам’яті. Мабуть, ні в одному місті не було такого наукового забезпечення, як у місті Орджонікідзе. Дуже багато науковців відкликались на це, підтримали резолюцію наукової конференції і рекомендували міському голові перейменувати місто на Великий Луг. Але ж у минулому році були вибори, міська влада боялася, паралельно збиралися голоси проти перейменування взагалі. Тож це питання взагалі не було розглянуто, закон про декомунізацію влада не виконала. Згідно закону, якщо влада не відреагувала, не прийняла рішення, то тоді цим питанням займається Інститут національної пам’яті, який рекомендував перейменувати Орджонікідзе на Великий Луг. Інших рекомендації він не давав. Але нова влада в січні цього року написала сфальшованого листа в Інститут національної пам’яті, а потім і до Верховної Ради. Цей лист підтримав пан Шипко, який проходив по нашому округу, і разом з Власенко вони сфальшовані документи подали. Один лист зіграв роль, не було рішень міської ради та протоколів про громадські слухання. Запропонована була назва Покров. Я вважаю, що це політична корупція, це договорняк. Я буду звертатися до голови СБУ і до Президента. Зараз це питання розглядається у суді. Два рази за різними відмовками відповідач не приходив, третє засідання призначено на четвер. Я сподіваюся, що суд на законних підставах розгляне цю пропозицію і усі ті документи будуть визнані неправомірними.

 

Людмила Вишневська:

Город городом, но также есть и проблемы с переименованием улиц. Уже напечатаны таблички. 26 июня 2015 года была создана рабочая группа по результатам закона о декоммунизации. В результате, той власти, которая уходила, как-то не до того было или они просто не хотели этим заниматься. Новая власть тоже просрочила все сроки, в результате чего мы получили этот скандал. Что касается улиц, власть переименовала их так, что в ближайшие несколько столетий их переименовывать не будут, потому что они очень нейтральные. Из 40 улиц 20 примерно такие: Фабричная, Рабочая, Вишневая, Шахтная, Водопроводная, Железнодорожная, Центральная и т. д. 2 октября 2015 года в одной из газет были напечатаны предложения по улицам, все было очень патриотично, потому что, действительно, это инвестиции в будущее. Когда ребенок ходит по ул. Богдана Хмельницкого, то рано или поздно у него возникнет вопрос «А кто это такой и что он сделал для Украины?». С нашими нынешними улицами такого вопроса не будет. Я думаю, что суть даже не в каком-то названии. Было предложено 33 названия по переименованию города. Вопрос, собственно, в самой процедуре и самом подходе, как этот вопрос решался. Судя по всем этим событиям, только мы, активная часть населения, которая следит за действиями власти, сможем изменить ситуацию в Орджоникидзе и Украине. Возможно, тогда нас будут слышать и с нами будут считаться. Поэтому, люди, будьте активны.

 

Валентин Романов:

Ми згадали два прізвища народних депутатів — Власенко (голова профільного комітету) і Шипко (депутат по 35 виборчому округу, до якого входить Нікополь, Орджонікідзе та Нікопольский район). Андрій Шипко заслуговує окремої розмови. Цей депутат, незважаючи на те, що він має багато прикрих сторінок у свої діяльності, був обраний депутатом 35 виборчого округа. Перше — він входив у число тих представників, які звернулися до сусіднього парламенту з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом України проти Польщі. Друге — підписання тих фашистських законів, які розв’язали руки тогочасній владі стосовно дій, направлених на розгін Майдану, використання зброї проти мирних протестувальніків. Третє — намагання восени 2013 року вкрасти козацьку святиню з Нікопольського державного краєзнавчого музею — ікону-ставротеку. Все це не завадило йому вдруге обратись депутатом. І тепер він лобіює це сфальшоване рішення начебто територіальної громади про перейменування міста Орджонікідзе.

 

 

Джерело: Днепр Пост

Добавить комментарий