Після зустрічі з численними представниками громадських організацій керівник Дніпропетровщини звернеться  до Вищої ради юстиції.

Фото8947

Минуло вже півтора року з дати нападу на дніпропетровський Євромайдан і неодноразових побиттів тітушками активістів Революції Гідності у Дніпропетровську. Однак силові структури, в тому числі міліція, прокуратура і суди, керівники яких змінюються частіше, ніж сезони в році, не поспішають звітувати про покарання винних. А нація мовчки чекає й чекає…

Втім громадські організації на чолі з лідером ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктором Романенко знову і знову нагадують про себе. І сьогодні, 25 червня, обласна влада на чолі з губернатором Валентином Резніченко цілком могла отримати біля входу в облдержадміністрацію численний мітинг протесту проти бездіяльності можновладців. Але після повної перемоги над поплічниками Януковича наші майданівці, серед яких і ті, хто, до речі, ледь оклигав після нальотів тітушок з «бригади» дзюдоїстів зі спортивної банди «Тайфун», тому і носять приставку «євро», щоб наразі вирішувати питання цивілізованим способом.

Ніяких мітингів, голодувань або блокад ОДА не було. Поки що. Проте був цілком конструктивний діалог з главою Дніпропетровщини та силовиками – керівниками обласних управлінь міліції, СБУ, прокуратури.

Цього разу питання поставили руба: далі терпіти нікуди, бо на найближчих виборах до місцевих рад у високих кріслах знову опиняться ті, з мовчазної згоди яких у місті та області чинили свавілля і беззаконня.

Не раз піддавався переслідуванням за свої демократичні і вільні погляди Віктор Романенко. І його вже не втримати нікому. Абсолютно чітко Віктор  назвав імена та прізвища головних зрадників народу. Це досі чомусь недоторканний народний депутат Олександр Вілкул та ветеран-контррозвідник, а за сумісництвом сірий кардинал області часів «проФФесора» Іван Ступак.

Крім того, Романенко відкрито розповів (читай: процитував давно відправлені до силових інстанцій заяви ГО «Майдан Січеслав-Дніпро») і про діяння ряду нечистих на руку суддів обласного центру, які безсоромно виносили незаконні і антидержавні рішення   на мільйони гривень народних грошей.

І – почалося. Всі опоненти громадських діячів, як відомо, юристи – на чолі з губернатором-мільйонером Валентином Резніченко, який, до речі, нині отримує лише 4,4 тисячі гривень зарплати (віримо, віримо). Здавалося б – розірвуть наших, адже керівники дійсно майстерно вміють оперувати буквою закону. До честі правоохоронців і самого губернатора, цитувати кримінальний, кримінально-процесуальний кодекс і так далі отці Дніпропетровщини не стали.

Замість цього в запалі полеміки, слава богу, було вироблено конкретний план дій.

— Ми створимо реєстр кримінальних справ, порушених проти Євромайдану, який буде у мене в кабінеті, — сказав, підбиваючи підсумки, глава області. – Щотижня силовики будуть звітувати мені, а я або мій представник, в свою чергу, перед громадською радою області. Щодо суддів – буду звертатися до Вищої ради юстиції.

Цікаво, що пан Резніченко обіцяв вже завтра, тобто 26 червня, викликати «підозрювану» Деркач, главу Дніпропетровського апеляційного суду, до себе на килим, а також просив присутніх не сидіти, склавши руки, а звертатися за допомогою до депутатів усіх рівнів з метою створення громадської думки.

— Я – не Саакашвілі і не можу їздити в маршрутці й кричати «Геть самодержавство!», я – не Карлсон в блакитному вертольоті, — сказав губернатор, — швидко і одноосібно вирішити всі ці питання не можу, тим більше, ви бачите який ми маємо супротив системи.

І хоча губернатор – досить нова, але головна частина цієї системи в області, зустріч з ним була нехай маленькою, але перемогою дніпропетровського Євромайдану. Що далі ми почуємо з даху «Карлсона»? Поживемо – побачимо. А поки знову залишається тільки вірити. Але й намети варто далеко не ховати.

Раптом знову надурять людей, як і всі попередні начальнички, хай їм грець?!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро».

фото: Сергій Філіпенко

Добавить комментарий