dnpr.com.ua
dnpr.com.ua

Невже проект Вокзальної площі створений тільки для повій та автівок?

Скільки вже писали про нікчемний проект реконструкції Привокзальної площі, а нинішня влада вперто нехтує думкою земляків. Що ж, доведеться ще раз нагадати татусям Дніпра про те, що ж вони насправді намагаються зробити з воріт мегаполісу і як цей жах буде виглядати.

По-перше, творці і «промоутери» проекту, в тому числі заступник мера Михайло Лисенко та, мабуть, і сам Борис Альбертович геть забули, що обласний центр – місто козацької слави. Місто, де були розташовані перші шість козацьких січей. І саме про це в першу чергу повинні знати наші гості. Однак замість традиційної символіки нам пропонують черговий пам’ятник дурості а ля «Метеор» біля Льодового палацу – таке собі «око Саурона», як його вже охрестили користувачі соцмереж. Де наш козак – з шашкою, люлькою і на коні – питання, виявляється, риторичне.

По-друге, варто згадати, що поки ще на площі стоїть хрест пам’яті жертвам Голодомору. Саме на цьому місці збирали трупи наших загиблих земляків для подальшого поховання. Саме сюди приходять патріоти, родичі загиблих і просто небайдужі городяни вшанувати пам’ять предків. До речі, навіть «попередники» обіцяли на цьому місці встановити невелику каплицю. Ну а нові демократи (чи демократи вони взагалі?) про такі «дрібниці» не думають в принципі.

8953_827142087337359_4625899630693971273_n

Так, кажуть, що там будуть велодоріжки і цілодобові траволатори – тобто горизонтальні ескалатори (див. фото). Але велосипедисти вже матом криють це нововведення, оскільки виїхати з цього «острову велосвободи» буде вкрай проблематично – навколо проїжджа частина. До того ж – хто, скажіть, в поїзд з собою бере «велас» або зустрічає прибулих на двоколісному другові?

2016-10-17-PHOTO-00000018
Обіцяють ще замостити площу бруківкою. При цьому народ вже обурюється таким підходом. Мовляв, якщо така ж буде як на Європейській площі, то не лише дами на шпильках намучаться, а й валізи на колесах швидко позбавлятися останніх.

Щодо дам на високих підборах – зупинимось окремо. Як бачимо по фото, поруч з зігнутим під кайфом наркоманом (ну а на кого схожий цей громадянин?) труться кілька дівчаток в червоних сукнях. Така ж «модель» в червоному і в короткій спідниці є і біля траволатора. Створюється враження, що й навіс, яких планують побудувати на площі, створений виключно для жінок неважкої поведінки. А що? Повії тільки подякують за турботу: з вокзалу ж їх, як і бомжів, напевно виженуть, правда? Ось тільки лавочки б потепліше для дівчаток встановити – для швидкого і недорого обслуговування клієнтів. Треба ж думати про людей, працюючих цілодобово в будь-яку погоду.

2016-10-12-PHOTO-00000008

Крім того, горе-проектанти вирішили прибрати з площі трамваї. Виходить, соціально незахищеним жителям і гостям міста (а значить, майже всім, шановні!) треба буде топати з валізами до і від вокзалу хто знає скільки. Якщо ви, Борис Альбертович, не знали, то повідомляємо: далеко не у всіх ваших земляків є гроші на таксі або свій автомобіль. Деяким – з урахуванням нових тарифів на комунальні послуги – і на трамвай наскребти не завжди доводиться. Ви про них подумали? А чим?

В результаті хорошого в проекті небагато. Наприклад це те, що реставрують фасади розташованих поруч будівель, а маршруткам і іншому транспорту з пасажирами все ж таки дозволять під’їжджати ближче до вокзалу. Правда, куди потім діватися маршруткам – не зрозуміло. Втім, може пару-трійку супермаркетів знесуть – хто його знає.

В іншому проект – ганьба і профанація, що нагадує суцільну парковку, за яку будуть в січні 2017 роки боротися учасники тендера. І бізнесменам та іншим «дядькам Скруджам» буде плювати, що в проекті на першому місці не людина, пам’ять про загиблих і козацька слава, а бездушна машина і чиєсь там око. Безперечно, знаємо: траволатори там під навісом. Але від них і до них треба йти просто неба!

І ще. В одному з коментарів у соцмережах якийсь Михайло Лисенко (не можу стверджувати, що це саме заступник міського голови) поправив обуреного громадянина, якому не сподобалися білборди на площі. Він компетентно повідомив, що це, мовляв, електронні табло. І інша людина Міші відразу ж відповіла (мовою оригіналу): «Дать бы по таблу тому, кто этот провинциальный ужас придумал». Хто згоден?

Зі свого боку пропонуємо можновладцям не поспішати з затвердженням остаточного проекту, а дослухатися до думки містян та провести офіційні громадські обговорення з питання реконструкції Вокзальної площі у м. Дніпро.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий