• Стаття була написана до подій «бюджетної ночі»

Початок у статті :  Чи зможемо ми жити краще?

Друге важливе питання це прийняття бюджету та звіт Прем`єр- Міністра в Раді.  Не знаю, що хотів зробити депутат Барна, але мету все ж таки хтось досяг. Такі дії, мабуть, були вигідні саме Прем`єру, бо звіт залишився не озвучений та і плани на подальшу роботу також. От і судіть самі, що вам потрібно робота чи театр?

 

637_96ec35a5cc0c188ae63a18622a954613_3392

 

Питання бюджету повинні вирішуватися до жовтня максимум листопада, але в нашій країні в середині грудня стає зрозуміло, що бюджет не готовий. Причому відповідальність цілком покладається на виконавчу владу, а депутати роблять вигляд, що вони до цього не мають жодного відношення. Бо їх функції тільки прийняти і підготовка їх не стосується. То як же вони будуть відстоювати інтереси своїх виборців?

Другий аспект не прийняття бюджету- це податковий кодекс. Депутати стверджують що його прийняття знищить малий бізнес. Мої знайомі підприємці навпаки кажуть про те, що зрозумілі ставки податків та виписані правила гри нічого не змінять в їх становищі, та особливо не буде бити по фінансах, так як платити вони будуть не набагато більше. Головне питання цих людей — це зрозуміти, на що витрачаються їх гроші і чи розумно вони витрачаються. А от, так званий, середній та великий бізнес дійсно може втратити від прийняття цього закону, але це наші з вами гроші.

Спробую пояснити чому на прикладі автовокзалу Дніпропетровська. Так ця структура раз на три місяці міняє назву суб’єкта підприємництва та переводить всіх своїх працівників на нове місце роботи. Це і є схема несплати податку (тобто наших з вами грошей), а реалізується вона дуже просто, після того, як фірма досягає межі обороту єдиного податку вона ліквідується і відкривається нова, а власність залишається у того самого власника. Таким чином держава недоотримує до бюджету мільйони а може й мільярди гривень. То кому не вигідне прийняття бюджетного кодексу, ще велике питання.

Минулого тижня я був присутній на презентації Закону «Про державне фінансування політичних партій» де Віктор Таран відверто розповів про процес прийняття цього закону в стінах Верховної Ради. Виявляється депутати дуже схвально прийняли закон у частині фінансування і хотіли зовсім виключити процес моніторингу діяльності та відповідальності за не цільове використання коштів. І пан Таран зазначив, що по стенограмі засідання чітко можна зрозуміти хто і які питання лобіює в Раді.

 

Тож поки наше суспільство не буде ставити чіткі завдання депутатам та жорстко вимагати їх виконання вони будуть вирішувати свої питання.

Далі буде …….

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав – Дніпро», правозахисник Луценко Роман

Добавить комментарий