«Спочатку було слово» (Біблія)

За традицією, 6 червня в нашій країні відзначають День журналіста.
hCzGjMDqjXw
«Красним дньом ​​калєндаря» ця дата стала за часів президентства Кучми. Втім доводиться вона якраз на день народження поета Олександра Пушкіна, якого вважають одним із перших журналістів Російської імперії, а не України. І, здавалося, б що тут поганого – геній слова теж боровся з царем, таким собі Путіним тих років, захищав правду, і так далі.

Правда, виникає питання: невже, Леонід Данилович, не можна було «підігнати» дату, скажімо, до дня народження українського публіциста, письменника і істинного патріота Уласа Самчука? Та взагалі – невже мало в нас гідних людей цієї професії, які не загинули на дуелі?..

Але це – окрема тема. Сьогодні ж ми поговоримо про те, що з себе представляє сучасна українська журналістика, в якій, починаючи, напевне, з Георгія Гонгадзе, багато претендентів на звання справжніх героїв країни. Причому, якщо політики звикли приписувати всі перемоги в ім’я незалежності собі, то журналісти, яких разом із громадськими діячами за правдиве слово карали в першу чергу, як правило, залишалися і залишаються людьми скромними. Їх трибуна була – письмовий стіл, а зараз, як найчастіше й буває, — лава у сквері.

Пригадую, коли трохи більше двох років тому багато журналістів з небідних видань за свій рахунок виїжджали на Євромайдан до Києва. Ніколи не забути і тих, кого за це звільнили і тих, хто писав і чесно говорив про те, що насправді відбувалося в 2013-2014 роках.

Окреме слово – про журналістів-волонтерів, які збирали та возили «гуманітарку» на східний фронт. Наше місто в даній сфері по праву може вважатися передовим в країні. Десятки журналістів з Дніпра-Січеслава, серед яких до речі було багато дівчат і жінок, одягнених в бронежилети і каски їхали в саме пекло війни. І, повірте, щоб усіх їх перерахувати – формату статті явно недостатньо (ви ж так кажете?). Так що не ображайтеся: я навмисно не називаю нікого по іменах, адже гідних майстрів пера і волонтерів в одній особі в нашому місті дійсно багато. Честь їм і хвала, і наш уклін!

Відрадно думати й про те, що українська журналістика, яка до 2013 року була чітко розділена на два табори – тих, хто працює по совісті і тих, хто батрачить за гроші – тепер стала більш відповідальною, розбірливою. Будь-яку фальшиву статтю, провокацію і «замовлення» видно відразу. І нині тупа гонитва за гонораром вже не в пріоритеті. На перше місце виходить патріотизм, віра в націю і народ в цілому, бажання допомогти утопаючій в крові і розірваній на шматки країні. І цей факт, погодьтеся, не може не вселяти надію на краще майбутнє для України.

Безперечно, журналістам зараз живеться несолодко. В багатьох редакціях скорочення штатів, вакансій в ЗМІ з нормальними умовами роботи днем ​​з вогнем не знайти, а їхати за кордон мити посуд з дипломом фахівця нікому не хочеться. Але, будемо вірити, що це тимчасові труднощі. А ті, хто зараз «з пером, як з багнетом», повернуться додому живими та здоровими.

Безумовно, коли ми пишемо про «другу найдавнішу» професію, не можна не згадати і про тих, хто, наплювавши на чесність і порядність, вміло продавався то одним, то іншим замовникам з полярно різних політичних структур. Нехай це залишиться на їх совісті. Їхні імена відомі, але бог їм суддя…

Мені ж хотілося б привітати кристально чистих людей з мас-медіа, які чесно можуть дивитися людям в очі. Зі святом, дорогі ви наші! Здоров’я вам та вашим рідним та колегам, міцних нервів, незмінних принципів і мирного неба над головою! Пам’ятайте, що словом можна вбити, тому дбайливо ставтеся до того, що ви робите для усіх нас цілодобово та без вихідних – на майданах, у лікарнях, в судах чи інших державних установах!

Слава Україні!

DSC_0198

 P.S.: Нічого особистого, тільки місто !

Віктор Романенко

 

Добавить комментарий