Наступила осінь і в Україні, та Дніпропетровську зокрема, як ніколи стає актуальним питання підготовки нашої області до опалювального сезону та теплозбереження. Активісти ГО «Майдан Січеслав – Дніпро» вже й раніше у своїх статтях конструктивною критикою та цікавими пропозиціями звертали увагу читачів до цієї проблеми.

Читайте також: Чи готова область до опалювального сезону?(Відео)

Так, прочитавши одну з статей на сайті нашої організації, до нас звернулися волонтери та запросили на зустріч до цеху, де розробляють та виготовляють енергозберігаючі опалювальні котли та інші новаторські прилади, що надають реальну можливість економити. Ця економія несе в собі зацікавленість не тільки окремо взятої людини, але й стратегічно важливу для нашої держави енергетичну незалежність від газової голки північного сусіда. По дорозі до місця зустрічі волонтер Володимир стисло розповів нам свою історію.

Вже в першу зиму АТО дуже гостро стало питання обігріву наших бійців, й тоді Володимир об’єднав під своїм патронатом декілька вчених, і ті своїми розробками почали реально допомагати нашим бійцям на сході.

Взявши за основу дзвоноподібну систему печі, що в своїх експедиціях ефективно використовував видатний дослідник далекої півночі Амундсен, розробники створили дуже економну модель твердопаливного котлу, який в поєднанні з перетворювачем Пельє (прилад ,що перетворює теплову енергію в електричну) не потребує під’єднання до електричної мережі. Тобто дана система сама забезпечує власну автоматику та циркуляційний насос системи опалення. Камера з пічної цегли дає можливість зберігати оптимальну температуру, що дає економію близько 40-50 відсотків порівняно до аналогів.

Така система потужністю 200 кВт обігріває приміщення загальною площею 2000 — 2500 кв. м., працює на будь – якому виді палива (22 кг палива вистачає на 18 годин повноцінної роботи). Котел, що не нагрівається зовні можливо застосовувати в будь-яких погодних умовах, поставивши його під звичайний відкритий навіс. А при обладнанні такої системи двухвісним шассі, ми отримаємо повноцінну міні котельну на колесах.

Ці опалювальні системи вже ефективно використовуються в зоні бойових дій на сході і при бажанні можуть допомогти державі реально економити. Питання тільки в тому, чи захотять можновладці, що обслуговують інтереси олігархів позбавитися від газової залежності, яка допомагає обраним набивати кишені за рахунок простих людей. Здається і воно потрапляє до розділу риторичних… Що ж висновки робити тільки вам…

Бережи нас Господь і Слава Україні!!!

 

З повагою та надією на краще активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий