Продовження : Ідеї літнього відпочинку в Україні. Частина 1. (ФОТО)

Ольвія– стрибок у минуле

Якщо цього літку ви будете відпочивати неподалік від Миколаєва чи Очакова, заплануйте день для екскурсії Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія». В VII ст. тут працювала давня грецька колонія, до наших часів дійшли залишки охоронних укріплень, частин міста, храмів. Реставрована будівля, де раніше був маяк, зараз працює музей з цікавими археологічними реліквіями.

Транспорт: з Очакова та Миколаєва курсує маршрутне таксі.

Миколаївська регата

Два рази на рік літом та восени місто Миколаїв місто моряків, капітанів, кораблебудівників приймає вітрильну регату крейсерсько-гоночних яхт. Цей захід є подарує дуже романтичні враження. Якщо ви займаєтесь цим спортом вам потрібно зареєструватись та можете брати участь. За сезон 2016 року Національна федерація вітрильного спорту планує провести 10 регат. 24-28 червня проходить екологічна регата «Кубок Кінбурської коси». А 24 липня буде проходити регата «Кубок капітанів» присвячений пам’яті Анатолія Дегтяря.

Транспорт: до Миколаєва прямує поїзд.

Південний Буг екстремального туризму

 Літом можна сплавлятись по Південному Бугу, спуститись з порогів у селищі Мигія на Миколаївщини. Це гірська місцевість серед степу. Рафтинг по Південному Бугу підійде для початківців,які пробують себе в екстремальному спорті, вода тут тепла, не така як в карпатських річках. Маршрути мають різний рівень складності, на декотрих можна брати дітей до 6 років, але разом з дорослими. Природа тут дуже гарна – скелі із граніту, навколо яких зелень. Ці простори є територією Регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя».

Транспорт: до Мігей можна доїхати від Первомайська Миколаївської області.

Блакитні озера, Чернігівська область

На Чернігівщині є Блакитні озера, які приваблюють туристів красотами прозорої води, пісочним пляжем та неймовірними краєвидами. Присутня на найбільшому озері зона з гарною інфраструктурою – кемпінгом, майданчиками, барами. Для проживання  є дерев’яні будиночки або намети. Харчування необхідно забезпечувати самостійно.

Транспорт: на автобусі з Чернігова чи Києва до їхати до селища Ріпки, далі дістатись Олешні. Можна доїхати поїздом від Чернігова до Грибова Рудня.

 Відпустка на Волині

Знамениті Шацькі озера складають конкуренцію морському відпочинку. Волинські озера знаходяться на території Шацького національного парку. Найбільшим озером є Світязь, його глибина 58 м, вода дуже чиста, так що легко можна бачити дно. Дуже гарно, коли над озером сходить сонце, цей момент запам’ятається надовго. На території озер, зони відпочинку для різних вікових груп, для сімейного відпочинку.

Транспорт: треба поїздом доїхати до Ковеля, потім на маршрутці до Шацька чи Світязя.

Сорочинський ярмарок – серпневий відпочинок

Наприкінці літа з 16 до 21 серпня щорічно у Великих Сорочинцях відбувається Сорочинська ярмарка. В ході якого є можливість купити велику кількість товарів, сувенірну продукцію, прийняти участь у народних майстер-класах, побачити нові породи домашніх тварин. Відкриває ярмарок захопливе дійство, де є письменник Гоголь та персонажі його творів. Неподалік знаходиться Миргород, який також можна відвідати в ході відпустки і звісно Полтава. Це місто має багато цікавих місць.

Транспорт: із Миргорода на маршрутці до Великих Сорочинців.  Для туристів із власним авто є стоянка.

Влітку до Карпат

Відпочити в Карпатах можна у будинках домашнього типу, займатись збором грибів, ягід – екологічним туризмом. Через інтернет можна забронювати пансіонат у будь-якій частині Карпат – Буковині, передгір’ях, Яремче. Для любителів екстриму підйоми на Говерлу. Довжина маршруту 16 км, висота 1350м.

Транспорт: до Чернівців та Івано-Франківська та Рахова курсує потяг. До невеликих міст можна дістатись на маршрутці.

Зелений туризм на Віниччині

У Вінницькій області є прекрасні місця для екологічного туризму – селища Канава, Губник, Гамаки. Для туристів котеджі, хати, чисте повітря, домашні продукти, пікніки. Вінниця запрошує туристів подивитись на міські фонтани.

Транспорт: до Вінниці ходять маршрутки та поїзди з різних місць країни.

Софроніївський монастир на Сумщині

Серед гарної природи на горі в селі Нова Слобода працює Софронівський монастир, який є одний із найпопулярніших місць на Сумщині. Тут прекрасне місце для літнього відпочинку. Чоловічий монастир побудований в 11-13 ст. Печери будували в горі, на даний момент ще не всі вони досліджені. Дуже вигідний час для поїздки – Яблучний час 19 серпня. Фрукти та мед в цих місцях дуже смачні.

Транспорт: автобус їде до Сум і Путивля або власним авто.

Подорож на «Голову Чацького» у Житомирі

В літній час просто необхідно відвідати дуже мальовниче місце – Житомирський каньйон. Вздовж ріки Тетерів розташовані скелі, які обросли  лісом, одна з яких схожа на справжню голову. Вона отримала назву «Голова Чацького», стосовно причин такої назви є декілька версій. Серед цієї місцевості можна провести пікнік, зайнятись альпінізмом.

Транспорт: до Житомира є поїзди та автобуси.

 

Підйом на гору Кременець

В Ізюмі, на Харківщині є цікаве місце – гора Кремець, найвища точка в області, геологічна пам’ятка природи. З вершини гори, відкривається вид на сусідні місцини. На вершині Кременця присутні кам’яні статуї, походження яких досі не встановили і пам’ятник присвячений Великій Вітчизняній війні.

Транспорт: з Харкова на поїзді чи електричці до Ізюм.

Купання у водоспаді

В літній спекотний час, найкраща можливість освіжитись у водоспаді. На відстані 55 км від Нікополя і за 100 км від Дніпра, є природне диво – каскадний Шолоховський водоспад. Це місто має іншу назву «Червоні камені». Довжина одного об’єкту 14 м, він стікає з нестандартних каменів,  проте місць для купання багато.

Транспорт: від Нікополя їздять маршрутки, можна доїхати на власному авто через Орджонікідзе.

 

Літо вже наступило, дуже хочеться відпочити, набратись сили. Куди саме поїхати обирати  вам, адже пропозицій відпочинку в Україні багато.

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

фото: ua.igotoworld.com

 

 

Добавить комментарий