пам,ятник Нікополь

 

21 січня 2018 року в місті Нікополі Дніпропетровської області , на центральній площі, біля міської ради, на тім самім місці, де нещодавно бовваніла шестиметрова постать ідола — вождя світового пролетаріату і кривавого ката українського народу Ульянова — Бланка, який, доречі, й помер в цей самий день в 1921 році, патріотично налаштованою громадою міста був споруджений і відкритий меморіальний комплекс- “Захисник України”.

Цей пам’ятник споруджено на честь світлої пам’яті героїв-нікопольців, які поклали своє ще зовсім молоде життя за незалежність та територіальну цілісність України, за її соборність, за її мирне, спокійне і заможне життя.

Нікопольський Небесний легіон...

Що може бути святішим і почеснішим для нас українців, ніж творити мир для нашої неньки-України ціною власного життя.

…”Блажені миротворці, бо вони Синами Божими назвуться”- говорить Святе Євангліє.

Там на небесах, їх світлі душі приєднаються до когорти святого воїнства Христового, що боронило неньку Україну в часи козацької доби, большевицького лихоліття, Революції Гідності та Національно-визвольної війни України проти зажерливої російсько-путінської імперії.

І зараз з небес вони споглядають на нас разом з Іваном Сірком, Петром Калнишевським- Багатостраждальним, Героями Крут, гайдамаками Холодного Яру, вояками української повстанської армії, героями Небесної Сотні і благають нас живих не схибити, не збитися на манівці та не скурвитись в цей тяжкий та відповідальний для України час.

То ж будьмо гідними їх світлої пам,яті.

Надзвичайно символічно було встановити цей пам’ятник “Захисник України” на центральній площі міста на місці поверженного радянського ідола, що нависав над містом багато років ніби німе прокляття, як символ перемоги Добра над Злом, Світла над Темрявою, який завжди відіграватиме надважливу роль в патріотичному виховані майбутніх поколінь будівничих і ахисників сильної і незалежної Української держави.

Автор проекту пам’ятника “Захисник України”, голова ГО “Рада отаманів Війська Запорозького Низового”, полковник українського козацтва С. Каширний.