44482_600Поки 22 січня вся країна відзначала річницю Дня Соборності, на Дніпропетровщині «спливли» люди, яким досягнення Революції Гідності мало не поперек горлянки встали.

Бачить Бог – дуже хотів написати про важливе для держави свято. Про те, з чим хорошим ми прийшли до чергової річниці за останні два роки. Втім, після перегляду програми 51 телеканалу «Наживо», присвяченої Дню Соборності, характер статті довелося докорінно змінити. Зараз зрозумієте, чому.
Отже, День Соборності або День Злуки справжні патріоти України нелегально відзначали ще за радянських часів. За спогадами лідера ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктора Романенка, в ті роки люди, не дивлячись на переслідування, збиралися разом, щоб в колі рідних та близьких, проголосити національні гасла, заспівати всіма улюблені народні і патріотичні пісні, зателефонувати до Львова і Черкас, Києва і Донецька.

— З дитинства пам’ятаю, як в нашій родині відзначали це свято, — говорить Романенко, — хоча, зрозуміло, що демонстративно афішувати це було не можна. Фактично святкували підпільно. Але лише з 21 січня 1990 року, коли від Львова до Києва мільйони українців  створили Ланцюг Єдності, протистояти відтворенню країни комуністичний режим вже не міг. На мою думку, і зараз, в ці важкі для України роки, у нас є можливість об’єднати державу, незважаючи на деякі розбіжності серед патріотів з тих чи інших питань. Так, як це ми зробили на Майдані в 2013 році.

Здавалося б, телепрограмі задано вірний напрямок: показати землякам, для чого існує таке свято і чому його варто відзначати. Однак у студію прийшли й такі, з дозволу сказати, громадські діячі, які самі глобально робити нічого не хочуть, проте не втомлюються лаяти владу, якою б вона не була.

Персонаж №1 – голова ГО «Земля і воля» Костянтин Писаревський. Хто б згадав про цього славного патріота, якби його свого часу не облили зеленкою? Що ще можна про нього сказати? Та начебто нічим він більше народу, бажаючому землі і волі, не запам’ятався.

Про об’єднання України нічого особливого не розповів, хоча чомусь назвав бандита Котовського героєм України, а АТО в Донбасі – громадянською війною. Крім того, Писаревський раз за разом збивався на російську мову (рідна мова – та, якою ти думаєш?). До чого згадував приповідки своїх дідусів-бабусь, не зрозуміло. Але він досить живо обурювався нинішньою владою, по ходу п’єси лаючи мадярів, чехів і поляків з росіянами. І що там в голові накипіло?

Персонаж №2 – координатор «Громадського сектора Дніпропетровщини» Олександр Колодченко. Той – ще краще за Писаревського. Особисто я до перегляду програми «Наживо» (щиро дякую її авторам за нові обличчя!) нічого і ніколи не чув про його, напевно, поважну організацію.

Чим, коли і де вони займалися на благо народу, я не в курсі. Однак Колодченко сам розставив крапки над «i». Так, пане Олександре, Харківські угоди 2010 року можна було б вважати здачею Криму. Першою. Але з тих часів що ваша організація або ви особисто зробили, щоб протистояти цьому?

Як з’ясувалося, Колодченка найбільше бісить, що в Україні олігархи прийшли до влади, але при цьому він співає дифірамби «корінному одеситу» Саакашвілі. Любить він також згадувати дослідження канадців, принади самої Канади, ЄС і США. Його запитали, чому він сам не йде у владу – як то кажуть, роби добрі справи і – вперед, народ підтримає. Тут і виявилося, що мізерна зарплата чиновників його не влаштовує. Ось як не патріотично виходить, шановні.

А ще Колодченко палко брав на себе роль судді для влади, хоча громадський контроль – це зовсім інше. Запитайте того ж Романенка, який разом зі своїми активістами, перевіряючи якість ремонту доріг в області, за свій рахунок (!) об’їздив сотні кілометрів Дніпропетровщини.

Так і хочеться сказати Писаревському і Колодченко словами класика: «Панове, розбийте хоч пару стекол!» Ну, або пару шин спаліть – перевірено: влада моментально реагує – і колишня, і нинішня. Але ж… мабуть, не про тих патріотів йде мова…

Залишилося лише вибачитись перед читачами, що відволікся від святої для країни теми. І щоб хоча б трохи реабілітуватися, закінчу інформацією від  учасників програми –керівника ГО «Самооборона Майдану в Дніпропетровській області» Владислава Ладигіна, який розповів про відношення молоді до цього свята, а голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Віктор Романенко, в свою чергу, повідомив глядачам та присутнім у студії про план заходів, які відбудуться у Дніпропетровську, з нагоди святкування Дня Соборності.

Таким чином, телепрограму вдалось закінчити саме з дотриманням теми, розкриття якої і мала на меті дана передача.

 

Слава Україні!

ВІДЕО:

 

Незалежний журналіст Ірклій

Добавить комментарий