1433832591_352288805

На основі даних соціологічного опитування, яке проводилось  Київським міжнародним інститутом соціології лідерами довіри наших громадян традиційно являються волонтери та церква, найменшою довірою користується влада, політики, опозиція,  російське телебачення (ці складові опитування мають лише по 10% від загальної кількості українців).

Церква. Має найбільший рівень довіри серед громадян. Вікова група, яка найбільше довіряє церкві – це люди похилого віку близько 70%, молодь – більше 50%, а також люди, які мають середню освіту.

Волонтери та громадськість. Половина наших громадян довіряють волонтерам, при чому в порівнянні з 2015 їх довіряють все більше людей. Громадським організаціям населення довіряє менше, проте є тенденція до збільшення показника з кожним роком.

Внутрішньо переміщені особи. Показник довіри до них відповідає показнику недовіри. Найбільше їм вірять дорослі громадяни.

Українське та російське телебачення. Нашим ЗМІ, довіряє третина країни, у порівнянні з попереднім роком цей показник є меншим і взагалі баланс довіри став негативним. Їм довіряють здебільшого люди похилого віку, власники середньої освіти. Найнижчі позиції у рейтингу мають російські ЗМІ – їм довіряє найменше людей, в усіх частинах країни. Довіра українським ЗМІ падає з кожним місяцем. Серед людей до 50 років та більш освічених громадян є найменший показник довіри до соціальних інституцій, це говорить проте, що в країні є криза саме цих соціальних груп.

Силові органи. Менше половини громадян вірять Збройним силам, баланс довіри-недовіри цій інституції в порівнянні с попереднім роком нижчий. Особливо знизилась довіра у західних та східних частинах країни. Інші правоохоронні органи мають стабільно негативну різницю між довірою-недовірою українців, лише Патрульна поліція має найбільшу довіру, її показник збільшився на 3% після відміни міліції. Найбільше громадян, які вірять новоствореній службі у Західних областях, найменше у Східних. Інші опитування не виявили, що в суспільстві переважає нейтральне ставлення до нових патрульних.

Влада. Представники цих інституцій займають найнижчі місця серед всього переліку та негативний баланс показника довіри-недовіри. Цей інститут втрачає свої позиції щомісяця продовж останніх років (в 2014  він становив 40%, зараз -66%), цей анти рекорд менший ніж у уряду М. Азарова.

Довіра до президента вища, ніж до опозиції, проте негативна, негативними є показники балансу довіри-недовіри. Довіра до президента зменшується впродовж всього часу президентства з 44% у 2014 році, до -48% на початку на кінець минулого року. В питанні недовіри до Петра Порошенка країна має однакову думку у всіх регіонах. Південь України більше довіряє опозиції ніж президенту, проте все одно є негативним. Найменший рівень довіри у президента серед людей 18-49 років та опитаних з освітою вище середньої. Старше покоління довіряє більше опозиції, ніж молодше.

Таблиця 1. Довіра до соціальних інституцій, % опитаних

1.

 

Графік 2 Динаміка балансу довіри до Збройних сил України (армії)

2

Графік 3 Динаміка балансу довіри до міліції (2012—2014 рр.) та Національної поліції (2015 р.)

3

Графік 4 Динаміка балансу довіри до Уряду України

4

Графік 5 Динаміка балансу довіри до громадських організацій

5

 

Графік 6 Динаміка балансу довіри до українських та російських ЗМІ

6

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

 

За матеріалами: Рідна країна

Добавить комментарий