До 20-річчя Основного Закону України наш багатостраждальний народ прийшов з порожніми кишенями і сльозами на очах.

Всі знають, що в плані створення Конституції Україна попереду планети всієї. Починаючи з Пилипа Орлика і закінчуючи нічною законотворчістю Верховної Ради в 1996 році, наш народ вірив в те, що в країні стане жити краще. Однак, як бачимо, з незапам’ятних часів нічого не змінюється.
Безымянный
Саме про це неодноразово говорили громадські активісти – учасники програми «Наживо», в числі яких в студію був запрошений і наш лідер – голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

— Сумно усвідомлювати, що протягом двадцяти років надії народу на краще майбутнє не виправдалися, — говорить Віктор Михайлович. – Чиновники і раніше плювати на цей документ, тому люди й досі страждають. Подвійно прикро, що навіть ті, хто знає Конституцію, не можуть користуватися задекларованими в ній правами і свободами.

Що ж, з Романенком важко не погодитися. Адже не секрет, що впродовж двох років так і не покарані винні в побитті і вбивствах майданівців. Крім того, обіцяна люстрація так і залишилася порожніми словами.

— Конституція у нас мало не найкраща в світі, — каже Віктор Ромненко, — але реалізація її у нас проходить з рук геть погано. Ніяк. Навіть поправки у нас – на відміну, скажімо, від тих же США – приймають не для блага народу, полегшення і поліпшення його життя, а буквально під кожного президента або чергові вибори. То у нас парламентсько-президентська республіка, то навпаки. А залишився б «проФФесор», була б в 2015-му чисто президентська. Пилип Орлик в могилі не раз уже перекинувся з 1996 року.

За словами Романенко, багато питань щодо поправок Порошенко. Скажімо, про яку територіальну цілісність може йти мова, коли Криму немає, а в Донбасі – ЛНР і ДНР?

— А тарифи? – питає лідер ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» і сам відповідає: – У нас же, відповідно до ст. 48, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, а відповідно до Закону «Про прожитковий мінімум» комунальні платежі не повинні перевищувати десять відсотків від прожиткового мінімуму. Це десь близько 150-160 грн. з людини. А на ділі що? Віддав зарплату або пенсію – залишилося тільки померти. Втім і похорони нині – дороге «задоволення».

Віктор Романенко впевнений, що Конституція України залишається хорошою тільки на папері. Реалізації її просто немає – не виконають її ті, хто зобов’язаний це робити. Ті, кого годує народ і носить на своїй шиї. А так, погодьтеся, і до четвертого Майдану недалеко. Тарифного. Проти тарифного геноциду.

Як і до, так і після здобуття незалежності наша країна проходить через великі випробування, страждання і жертви. Але, як ми знаємо,  продажним панам у нас голови не рубають. І, мабуть, даремно. Дивишся, сучасні правителі  частіше б заглядали в текст Конституції.

— А так ми маємо тітушек на свободі, непрацюючі суди, розкол в суспільстві, дорожнечу і туманні перспективи членства в Євросоюзі, — резюмує Віктор Романенко. – Президенти так і не стали гарантами кращого життя, і нинішній – не виняток. Що вже говорити про інші гілки влади? При цьому виходить, що у нас гарантовано прибуток монополістам, олігархам і діловим колам, які пов’язані з криміналом, тоді як прості люди перебиваються з хліба на воду. І мені дуже шкода, що Конституція залишається лише красиво написаним текстом, а не реально втіленням в життя Основним законом України.

І все ж, незважаючи на негаразди, хочу привітати всіх українців з прийдешнім святом і побажати їм гідного життя! Будемо вірити в краще, браття! Слава Україні!

Ми приєднуємося до слів нашого лідера і сподіваємося, що справедливість все-таки прийде на нашу землю. Інакше… Люба дружино, а де ота моя стара сокира?

ВІДЕО:

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий