0u579b507b-11f1101a-1273528aСаме до такої ганебної думки приводить реклама вітчизняних виробників спиртних напоїв.
Пригадую, як Україна боролася з курінням, у тому числі з рекламою тютюнових виробів у ЗМІ. Напрямок вибрали вірний – ніхто не сперечається. Магазини й кіоски обклеїли відповідними оголошеннями – про заборону продажу курива молоді до 18 років. Добра справа – боротьба з таким собі тютюновим капіталізмом, правда?

І якось навіть відразу стало сумно згадувати про одну з експозицій в музеї на Хортиці, де представлені сотні козацьких саморобних трубок (до речі, чим більше вона була, тим вище був достаток воїна) і про гравюрі з приблизно таким написом: «Люльку, шаблю, коня та жону (так в оригіналі – прим. авт.) не віддам нікому». Зауважте, люлька була на першому місці. І не вважайте це за рекламу сигарет – просто констатую факт.

Але це – так, приповідка. Ми поговоримо про інше. Борючись з тютюном, в нашій країні чомусь геть забули про те, що куріння все-таки провокує набагато менше різних бід, та й помирають від нього не так часто, ніж завдяки алкоголю. Недарма ж шинки розташовували лише за межами козацьких січей. Знали предки, якої шкоди суспільству, особливо тому, яке постійно знаходиться на військовому положенні, приносить горілка.

У нас же сьогодні – все з ніг на голову. Реклама алкогольних напоїв днем ​​нікого не дивує. Вмикаєш зранку радіо і чуєш про принади горілки зі слоганом: «Козак є в кожному!».

Виходить, може подумати людина, якщо я вип’ю склянку-другу міцного, відразу ж в мене увійде дух отамана Сірка або гетьмана Хмельницького. І чіпляє така реклама, здається мені, саме молодь, серед якої, чого там приховувати, патріотично налаштованих громадян набагато більше.

І нація спивається. Більше за те: це у нас, а не де-небудь в Англії або Німеччині, процвітає певний геноцид щодо людей непитущих. Мовляв, якщо ти не п’єш з нами, друже, значить, або зрадник, або хворий, або падлюка. На жаль, в Україні цей жарт багато людей давно сприймають всерйоз, ось що жахливо.

Безумовно, тютюн і алкоголь – підакцизна група товарів, яка приносить колосальний прибуток не тільки виробникові, а й державі. Посмію припустити, що бюджет нашої країни напевно отримав би величезну діру, якби не акцизний збір.

Звичайно, бюджет – це насамперед «соціалка», пенсії і так далі. Зрозуміло, завтра ніхто не перестане торгувати горілкою і вином. Але з рекламою, шановні, треба щось робити.

Багато навоює п’яний козак? Та він першим загине під час бою. Чи гарно виглядає п’яний патріот у вишиванці? Та це просто антиреклама всього українського. Чи може держава зупинити рекламне свавілля? На всі сто відсотків.

Так чому ж ніхто не контролює цей процес? Невже надприбуток дорожче здоров’я і життя нації?..

Читаю міліцейські зведення, в яких повідомляється про десятки п’яних водіїв за кермом, виявлених впродовж двох вихідних днів. Що ДАІ повинна робити з такими «драйверами»? Правильно, на два роки – мінімум! – позбавляти їх посвідчення водія. На два роки! А якщо скоїв ДТП, то тут і тюрма світить.

Що б сталося в Україні, якби діяв закон? На вулицях міст і сіл автівок стало б набагато менше. І кількість жертв на дорогах різко знизилася б, тому що вбивцями найчастіше стають саме п’яні.

Але в результаті ми втрачаємо в ДТП по 5-7 тисяч осіб впродовж року. І це, хай вибачать мене бійці, які виконують свій професійний обов’язок в Донбасі, гірше війни, бо жертв в рази більше.

Козак є в кожному з нас, українці. Погоджуюся. Але козак цей повинен бути тверезим – ось, що треба забивати особливо буйним людям в голову, тим, кого легко зомбувати рекламою. Інакше кошти від акцизного збору будуть витрачені на лікування та поховання загиблих в аваріях, а не на допомогу дійсно нужденним людям. Тверезим людям. Справжнім козакам і патріотам.

 

А поки що телевізійна версія згаданої реклами горілки показує нам земляків за кермом мотоциклів і навіть вантажівок. Переконайтеся самі.

 

 

Подивилися? «Так вони ж наприкінці ролика попереджають про шкоду», — скажуть мені. Ага, тільки після попередніх кадрів справа вже зроблена, і цим написом навряд чи кого зупинять.

 

Член правління ГО»Майдан Січеслав-Дніпро»Вероніка Коміссар

Добавить комментарий