07-554b63100a3cf-izvinenya_i_razdumya__ob_oproverzhenii_informatsiiСтаном на сьогодні , коли протягом більш ніж 15 років постачання теплової енергії у вигляді гарячої води для опалення житла і підігріву води в лівобережній частині міста здійснюється з Придніпровської ТЕС, мало хто з громадян замислюється , що ця «теплова енергія»-технологічні відходи при виробництві електроенергії, враховані в її вартості , за якою сплачують за споживання електроенергії споживачі. Це відпрацьована вода після охолодження обладнання та механізмів працюючих на перегрітій парі, яка сотнями тисяч м3 скидалась і скидається в р.Дніпро і за давнім проектом , по мережах протягнутих за радянських часів цього потоку направлена на користь – опалювання і підігрів води для санітарно- гігієнічних потреб, замість нагріву води в котельнях –затратних і дорогокоштуючих підприємствах .

Багатомільйонна чи мільярдна економічна користь з урахуванням збереження навколишнього середовища , шкоду якому наносять викиди працюючих котелень, не потребує коментарів.

Але чомусь вартість за опалення та підогрів води відпрацьованою водою за «обґрунтованими тарифами» перевищує вартість «теплової енергії»-нагрітої води в котельнях . Пересічним громадянам міста , — коли у вартість (тариф) електроенергії входять всі витрати на її виробництво – на непотріб після виробництва електроенергії можна «обґрунтувати» таку їх вартість , такого розкладу не зрозуміти – це результат діяльності провідників (капіталістичних ) ринкових відношень – органів місцевого самоврядування за підтримкою всіх інших гілок влади .

Читайте також: Хто заважає економити на опаленні?

Коли у 2009 р. за сумнівним рішенням Дніпропетровської міськради за № 39/48 було створене КП «Коменергосервіс» без капітальних на те вкладень простою передачею діючих теплових мереж , виключно для якого , з метою вимагання коштів з мешканців житлового фонду лівобережної частини міста , у незаконний спосіб , за постачання «теплової енергії» був встановлений тариф у розмірі 327,25 гр за 1 Гкал , почались багато чисельні звернення громадян до владних структур та суду з вимогою зупинити незаконні вимагання плати КП «Коменергосервіс» та привести їх у правове поле .

Влада місцевого самоврядування співчутливо та з порозумінням відносилась до звернення громадян , обіцяла навіть звернутись з позовом до центрального органу влади , якому сама надіслала розрахунки тарифу для затвердження незаконно розрахованого тарифу , фактично підтримуючи дії підпорядкованого їй КП «Коменергосервис» .

Що ж стосується судів ,то :

  • за позовом зам. обласного прокурора, у 2010 році тарифи у розмірі 327,25 гр. за 1 Гкал ухвалою окружного адміністративного суду визнані незаконними ;
  • рішенням Бабушкінського райсуду від 27.02.12 р ухвалою Дніпропетровського апеляційного адмінсуду та ухвалою Вищого адмінсуду України від 03.12.14 р – тарифи на теплову енергію у розмірі 327,25 гр за 1 Гкал визнані незаконними , з вимогами приведення їх до вартості згідно діючого законодавства .

Згідно вимог Конституції та Законів України – рішення суду обов’язкове до виконання всіма органами влади та відповідальністю тих , хто рішення суду не виконує згідно КПК України .

Читайте також: Чи готова область до опалювального сезону?(Відео)

Що до виконання рішень судів всіх інстанцій , якими визнаний незаконним розрахований і встановлений для КП «Коменергосервіс» тариф на постачання «Теплової енергії» у розмірі 327,25 гр за 1 Гкал. КП «Коменергосервіс» було надано для затвердження НКРЕКП (національна комісія регулювання енергетики та комунальних послуг ) тариф у розмірі 476,7 гр за 1 Гкал , який і був затверджений органом нової влади ! , за яким вимагається сплачувати 12,59 гривень за обігрів 1 м2 загальної площі квартири та 31,9 гр. за підігрів 1 м3 води !

Коментарі зайві !

На сьогоднішній день , користуючись підтримкою влади , КП подано до суду сотні позовних заяв на незгодних платити за незаконними тарифами , які судами , порушуючи вимоги цивільно – процесуального законодавства України , без підтвердження у законний спосіб оповіщення відповідача про відкриття провадження ,без надання матеріалів позову відповідачу для ознайомлення та призначення справи до розгляду , судами задовольняються позови заочними рішеннями – без участі відповідачів , позбавляючи громадян права на захист проти свавілля – примусового стягнення штучно створеного боргу за теплопостачання , не підтвердженого конкретними фактами надання відповідних послуг за необхідною , встановленою законодавством кількістю та якістю , розподілом відповідальності за вимогами до зобов’язань сторін .

Така дійсність сьогодення у відносинах територіальної громади зі створеним і діючим на її кошти комунальним підприємством «Коменергосервіс» разом з владою місцевого самоврядування та місцевими незалежними ( розуміти від законів) судами ,які штучно створеними комунальними боргами з їх примусовим стягненням за незаконними рішеннями суду створюють соціальну напругу , сіють недовіру до влади та судів.

Вибір за громадою – довести обраним нею органам місцевого самоврядування , що рішення судів треба виконувати не тільки примусовим стягненням з громадян незаконно створеного боргу , але й приведенням у відповідність Конституції та Законам тарифів на комунальні послуги, унеможливлюючи штучне створення боргів , відповідаючи встановленому прожитковому мінімуму , чи погодитись зі свавіллям комунальників і чекати своєї черги примусового стягнення за заочним рішенням нашого незалежного суду!

До викладеного слід додати , що внаслідок розбіжностей між власниками майна територіальної громади та відвертим невиконанням органами місцевого самоврядування своїх Конституційних обов’язків, з квітня цього року ПаТЕС перестала постачати «теплову енергію» і як відбудеться опалення житла від ПаТЕС – велике питання !

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Анатолій Третяк

Добавить комментарий