Незважаючи на те, що уряд постійно обіцяє поліпшити умови розвитку малого та середнього бізнесу, працювати в даній сфері так як і раніше дуже нелегко. Скажу більше: приватні підприємці знову частіше міркують про те, щоб піти «в тінь» і знайти волохату руку, «дах». Саме це в результаті і з’їсть всі гроші, які, за ідеєю, могли б отримувати місцевий і державний бюджети.

У нашій країні вести навіть невеликий бізнес завжди було геть важко. Тому й не дивно, що багато світлих голів так і залишилися з мізерними окладами інженерів в інститутах. Люди, що не мають високих покровителів, просто досі не вірять, що зможуть працювати на благо батьківщини чесно, прозоро, відкрито.

А вже про тернистий шлях українського підприємця цілі легенди ходять: цьому дай, там «поляну накрой», з цим обов’язково треба привітатися з поклоном до землі, а його дружині вручи презент на суму «не менше ніж…», і так далі. В іншому випадку – задавлять перевірками: податківці, міліція, пожежники, СЕС та інші «допоміжні» служби. До речі, в Дніпропетровську добре вміють це робити – спитайте будь кого.

Але, на жаль, не може ще уряд полюбити малий і середній бізнес – зокрема, підприємців II і III категорій , яким тепер доведеться обов’язково купувати та реєструвати касові апарати.

Тобто тих, хто часом не знає як закінчиться черговий місяць – з прибутком або без нього, але, тим не менш, справно платить єдиний податок, турбується про соціальний внесок і відраховує кошти до пенсійного фонду, буквально «вбивають» радикальними заходами.

Невже тільки заради того, щоб дізнатися оборот коштів тих чи інших фірм? Та облиште!

Звичайно, бюджетам різних рівнів потрібні гроші як ніколи за всю історію України, яка немов Дніпро стогне й захлинулася в закордонних кредитах, борги по яких ми будемо повертати впродовж мінімум найближчого десятиліття. Тим часом чомусь наші мудрі керівники нації зовсім не згадують про те, що на ринках і у великих торгових мережах не тільки трудяться фантоми – тобто ті, кого просто офіційно не оформляють. Такі собі привиди кризової економіки.

Там, якщо ви забули, як і раніше розквітає подвійна, чорна бухгалтерія, зарплата в конвертах – незмінний атрибут успіху і насмішок над податковою системою, а відмивання грошей завдяки завищеної вартості оренди так і взагалі улюблена фішка «великих діловарів». Про що це я? Та про те, що за документами майже не усюди орендна плата у кілька разів менше, ніж у реальності. Ось де справжній тіньовий микс Клондайку з Ельдорадо!

Чи знають про ці фокуси законодавці? Знають. В курсі Кабінет Міністрів України? А як же! Гаранту силовики або ЗМІ про це вже доповіли? Ясний пень! Але що вони разом зробили щодо боротьби з цими ганебними для будь якої європейської держави явищами. Що зробили для того, щоб збільшити і направити нові фінансові потоки в бюджет?

Та нічого, на жаль. Чи вірити, що поки нічого? Не знаю, ой, не знаю…

Безумовно, облік та контроль за часів економічного краху країни вкрай важливі. Інша справа, що треба прораховувати всі плюси і мінуси проведеної політики у сфері малого та середнього бізнесу. Включити мозок – якщо не свій, рідний до сліз, то нехай запрошених до уряду фахівців з-за кордону.

Інакше новостворені нувориші з фірмами-одноденками, образно кажучи, будуть продовжувати декларувати доходи на рівні середньостатистичного слюсаря, виблискуючи при цьому діамантовими зубами на світських раутах.

Чи це зараз треба державі? Тоді скажіть, кому це треба? Або – кому це вигідно?

Та я й сам вам відповім. Вигідно це тим, хто чекає підприємців на свій арабський килим – з дарами. Тим, хто хоче, щоб хабарі знову возили вантажівками, а волохаті руки будували «дах» для тіньових виробників товарів і послуг. Тим, хто уві сні бачить себе, круглого як м’ячик, в шезлонгу на Багамських островах з двома довгоногими білявками під боком.

Так хто ж і, головне, коли розбудить цих «ясновидців», шановні земляки?

Невже дочекаємося такого «реаліті-шоу»?

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» — Віктор Романенко

Добавить комментарий