Справжній господар півня, який перестав топтати курей, відправляє його в суп. Якщо собака не гавкає на чужих, то навряд чи її будуть годувати. Інша справа живі люди, чиновники, які поглинають бюджетні кошти і при цьому нічого не роблять. Ті продовжують гарно жити за рахунок держави.

34193128_1023703401131970_277617194135715840_n

Наприклад, «Укртрансбезпека» Дніпропетровщини реально сидить на шиї платників податків, тобто обласного бюджету. І довести це вкрай легко – варто лише переглянути офіційну статистику на сайті відомства за останні півроку.

Судіть самі. Наприклад, в Миколаєві за так зване перевантаження автотранспорту тільки за тиждень у травні порушники оштрафовані 437 раз на суму 23 649 євро. Херсон – 157 зупинок вантажівок, Волинська область – 722, невеличке Чорноморське – 439. Відзначилася і невелика, в порівнянні з нашою областю, Кіровоградщина – 1422 зупинки транспорту-порушника за півроку і 28 тис. євро штрафу. Навіть в Донецьку (!) зібрали 50 тис. євро до бюджету. А в Одесі взагалі б’ють рекорди – 30 тисяч випадків і понад 100 тис. євро штрафних санкцій.

А що ж Дніпропетровщина, яка, відомо, займає лідируюче місце в країні щодо ремонту доріг? Виявляється, у нас «Укртрансбезпека» просто спить, тому що з початку року примудрилася накласти всього два штрафи: 12 і 14 квітня по 98 і 90 євро відповідно. Причому відзначимо, що «працювали» хлопці з УТБ акурат в ті дні, коли, за офіційними даними Служби автомобільних доріг, проводився ремонт на майданчику для зважування.

Читайте також:   «Ахіллесова п’ята дніпровських доріг, або Майданчик ГВК, з якого стартують прямо до суду (ФОТО, ВІДЕО, ДОКУМЕНТИ)»

Кури сміються, а платники податків плачуть, пане Олексій Степаненко. Як же ви, ваша організація, так існуєте, якщо проїдаєте більше, ніж заробляєте для держави? Або я обманюю? Так то ж статистика вашого відомства говорить про ці кричущі факти.

Втім, коли ситуація курям на сміх, й їжаку зрозуміло, що тут справа нечиста. Тому мені довелося звернутися за роз’ясненням до профільного міністерства в Києві, до структури якого входить УТБ. Яке ж було моє здивування, коли там почали розповідати з приводу того, що, мовляв, Одеса ж – це порт, а на Волині – кордон. І це замість того, щоб спробувати розібратися і допомогти виявити порушення в самій структурі. Адже грошові потоки явно йдуть повз скарбницю. Причому в чиюсь дуже велику кишеня.

Зараз поясню. Дніпропетровська область буквально задихається від різних фур і транзиту далекобійників – так, що митниця з ними ледве справляється. Митні збори – колосальні, не менше ніж у припортових або прикордонних міст. Але не факт, що всі «дніпровські»  автомобілі – та хоча б половина! – проходили який-небудь контроль на перевантаження. А як це вбиває навіть капітально відремонтовані дороги, сайт ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» повідомляє систематично.

Пане Степаненко, ви дійсно вважаєте, що Криничанський габаритно-вантажний комплекс врятує положення? Однак достеменно відомо, що його тупо об’їжджають через Оленівку — про це відкрито говорять самі інспектори УТБ. До 90 відсотків далекобійників їдуть саме через цей населений пункт, а не через Криничанський пост, який нікому не потрібен, тобто не приносить дохід державі і не остуджує запал порушників.

Ой-вей! Ви ж оштрафували там когось аж на 23 тис. грн, навіть телевізійників запрошували показати: ось, мовляв, які ми молодці, аж 37 порушень з початку року виявили. Тільки, за статистикою, виходить, що протягом майже півроку ви – УТБ тобто – працювали лише 4,5 години! Звідки ж з’явилося у вас таке завзяття? Після наших публікацій? Так чому про Оленівку ще ніхто не знає? Може вам подарувати телефон і навчити говорити правду?

А по всьому виходить, що виявляють підопічні пана Степаненка аж 1,5 порушення впродовж тижня (!!!). З початку року УТБ області провела аж 97 зважувань – це приблизно 2,5 машини на тиждень. Від роботи коні дохнуть? Та ні! Не ваші. Насправді та пара циганських бричок, що залишилися на Дніпропетровщині, ще доїде до своїх господарств. А ось машини – навряд чи, бо дороги розіб’ють перевантажені далекобійники.

Ми ж, платники податків (лохи по-вашому), продовжуємо справно оплачувати вам бензин, техніку і круте обмундирування. Тільки, сподіваємося, після цієї статті в УТБ все-таки з’являться люди в іншій формі і з іншого відомства, які знають, що робити з тими, хто живе за рахунок народу і не хоче працювати на благо держави.

DSC_0198Нічого особистого, тільки область.

Голова ГО «Майдан Сiчеслав-Днiпро»

Вiктор Романенко