Купівельна спроможність українців — найнижча в Європі

tovary_4Україна виявилась державою в Європі із найменшою купівельною спроможністю на душу населення.

Звичайний громадянин нашої країни оплативши обов’язкові платежі має у своєму розпорядженні у 80 разів менше коштів, ніж мешканці країни-лідера цього дослідження Ліхтенштейну. В цій державі середній розмір витрат на кожного жителя за рік складає 63 000 євро.

Ініціатором дослідження виступила компанія GfK.

Дослідження враховувало основні показники без інфляції.

За підрахунками спеціалістів, в поточному році споживачі із 42-х країнах Європи були власниками близько 9,18 трильйона євро. Крім Ліхтенштейну, високі показники – у Швейцарії та Люксембургу, найменші – у Білорусі, Молдові і Україні.

Середнє збільшення показників серед країн, що взяли участь у дослідженні було на рівні 0,3 %, проте декілька країн збільшили свій показник на 5%. Це Болгарія, Румунія, Естонія, Словаччина та Латвія.

Німеччина посіла місце у першій десятці рейтингу.

В десятці лідерів також знаходяться Норвегія, Ісландія, Данія, Австрія та Швеція. Великобританія втратила свої позиції та з 6-го опинилась на 10-му.

Спеціалісти визначили, що в найбільших країнах світу – Німеччині, Великобританії, Франції та Італії – складають 40 % жителів Європи, в той же момент мають 60% усієї купівельної спроможності регіону. Ліхтенштейн та Швейцарія мають досить суттєві відмінності від середніх значень по Європі – в цих країнах купівельна спроможність в декілька разів вище.

Спеціалісти визначили доходи населення після сплати податків та щомісячних платежів, з урахуванням доплат від держави чи інших виплат. Всі отримані дані були переведені у євро.

Член  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Желізняк Валерія

Добавить комментарий