Настав час дістати свої наплічники та з настанням весни обрати маршрут у квітучі куточки нашої країни. На ваш розгляд Топ-7  місць України, які дуже хочеться відвідати у весняний період.

1.Українські Карпати

Крокуси (шафран Гейфеля) з’являються першими на схилах Карпатських гір. Найбільш плодовиті площі знаходяться в с. Колочаві Міжгірського району Закарпатської області поблизу озера Синевир. Ці квіти занесені до Червоної Книги України та відповідно зривати їх заборонено. Є дані, що саме ця місцевість є найбільш екологічно чистою в Україні.

Період подорожі: цвітіння крокусів починається у березні та триває до середини квітня.

2. Ічнянський національний парк

Особливо красиве місце навесні. Парк знаходиться у Чернігівській області, недалеко від м. Ічня. На території парку присутні багато балок і річкових долин, які були утворені річкою Удай та її притокою Іченькою. З настанням весни тут розквітають проліски та підсніжники, які також є червонокнижними.

Період подорожі: квіти зацвітають у березні-квітні, проте вони можуть зацвісти і в лютому.

3. Долина нарцисів

На відстані 4 км від міста Хуст, що на Закарпатті є урочище Кіреші. Ця місцевість є заповідною територією і знаходиться між річками Тиса та Хустець. Долина нарцисів є частиною одного із біосферних резервів ЮНЕСКО. І відповідно самі квіти є червонокнижним видом рослин.

Період подорожі: нарциси починають цвісти під кінець квітня і радують відвідувачів своєю красою до середини наступного місяця.

4. Кіровоградський Дендропарк

Потужна паркова зона, площею 45 гектар в м. Кіровоград кожного року збільшує кількість насаджень тюльпанів. Садженці були завезені із Голландії і кожної весни ростуть в кіровоградських землях та прикрашають вулиці міста. Дендропарк також має безліч розважальних атракціонів. Через це місцеві жителі називають його “Українським Діснейлендом”.

Період подорожі: тюльпани в Україні починають цвісти в квітні, з настанням теплоти і завершується їх цвітіння в середині травня.

      5. Біосферний заповідник “Асканія-Нова“

Цвітіння трав є також прекрасним подарунком природи. Саме тут є не лише унікальні види тварин, а цвіте ковила, що покриває всю територію заповідника сріблястою ковдрою. Порадують очі відвідувачів також катальпи, бузкова алея. Унікальна можливість насолодитись не лише фауною, а й флорою заповідника.

Період подорожі: сріблясте цвітіння починається із середини квітня і триває до першого літнього місяця.

      6.«Сакура-фест» у м. Ужгород  

Кожного року цвітіння сакури стає незабутнім весняним видовищем у м. Ужгород. На початку 20 століття японські вишні були завезені у місто із Відня, а місто до сих пір буяє їх красою. В момент цвітіння сакур починають цвісти різні види магнолій та розквітають японські айви. Найбільш квітуче місце – це Алея Сакур, що знаходиться вздовж річки Уж на Православній та Київській набережних. Ця алея вважається найдовшою в Європі.

Період подорожі: сакура цвіте впродовж двох тижнів із кінця квітня до початку травня, все залежить від погоди.

      7. Бузковий Гай в Диканьці

Розташовується в смт. Диканьки на Полтавщині. З усіх куточків Європи завозились саджанці для цієї квітучої пам’ятки природи. На даний момент цей об’єкт поки не має великої популярності в українських подорожувальників, проте це ще один привід відвідати відоме з Гоголівських творів місце.

Період подорожі: цвітіння бузку починається у другій половині травня та в залежності від погодних умов та виду бузку триває до липня.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий