Помічали ви ціни, які закінчуються на цифру дев’ять, наприклад 2.99, 9.99 або 9.999 гривень? Мабуть що помічали, але, напевно, ніколи не замислювались  навіщо це робиться.

Давайте ж дізнаємось, кому це вигідно виставляючи такі ціни і навіщо торговельні мережі та відомі бренди використовують цей маркетинговий хід.

Історія виникнення магічної складової цифри дев’ять – не однозначна. Існує декілька версій цього походження.

Перша версія виникла ще в XIX ст.. її авторство приписують Роуленду Мейсі американському бізнесмену, засновнику відомої в ті часи роздрібної мережі Macy’s. В 1880 році комерсант запропонував такий неординарний спосіб реклами товарів у пресі.

Другу версію приписують засновнику видання  Chicago Daily News Мелвіллу Стоуну. Він щоб обігнати своїх конкурентів знизив ціну свого видання з 5 пенсів до 1 пенса. В ті часи однопенсовіки зустрічались рідко в Чікаго. Мелвілл Стоун уклав угоду з місцевими роздрібними продавцями, щодо зниження своїх цін на 1 пенс. Після цього отримав у банківській установі Філадельфії декілька діжок однопенсовиків. Тим самим з’явилися монети по 1 пенсу в кишенях покупців, а у видання Chicago Daily News з’явилася постійне коло читачів.

Таким чином чиказьким торговцям стало відомо про магічні властивості цифри дев’ять.

Третю версію приписують власникам роздрібних точок продажу, що за допомогою цін .99  страхували себе від обману. Було заплановано, що при ціні в 1 долар продавець міг товар реалізувати і забрати гроші собі, а тоді як при ціні .99 йому потрібно було відкрити журнал обліку і дати клієнту решту. Таким чином повністю вбирається момент правопорушення.

У Європі такі ціни .99 з’явилися тільки в 1920-х роках в Чехії. Використав в перше такі ціни на свій товар засновник взуттєвої фірми Baťa Томаш Батя.

А тепер давайте розглянемо магічні властивості цифри дев’ять і як це працює.

В Сполучених Штатах в 90-х роках ХХ ст.. науковці довели, що ціни з дев’ятками продаються набагато краще, ніж з іншими цифрами.

Продавці роздрібної торгівлі відразу почали це використовувати, в результаті чого продажи в них виросли на всю продукцію на 30%.

З англійської мови ціни, що закінчуються дев’яткою, називають charm prices, перекладаються як «привабливі» або «магічні ціни». Ось така магія дев’ятки.

Ціни, які закінчуються на .99 використовують багато торгівельних  мереж та популярних компаній, наприклад, Apple. Свого часу Стів Джобс наполіг на тому, щоб пісні в iTunes Stores продавались не альбомами, а поштучно, по 99 центів за композицію. За перші ж 6 днів таким чином був розпроданий один мільйон пісень.

Цікавим фактом є те, що покупці навіть не бачать великої різниці між 30 і 35 гривень, а якщо знизити вартість ціни лише на одну копійку — то різниця стає раптом помітною.

 

Купуючи будь-який товар покупці читають цифри ціни спочатку зліва направо, що є логічно, тому що найважливіша інформація йдеться в першій цифрі ціни зліва. Тобто ціна 35.99 гривень перетворюється на «трохи більше 30 гривень». А у покупця, який бачить круглу цифру в ціні товара (наприклад, 60 гривень), відразу виникає враження, що ціну завишають. Але якщо ціна 59.99 гривень то це говорить про розпродаж або мінімально можливу ціну товару.

 

Тому купуючи будь-який товар дивіться на всі цифри ціни, щоб не попастись на магічні гачки маркетологів.

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Олена Хорішко

 

Добавить комментарий