121

Українці на порозі чергових складнощів. Ймовірніше за все, з отриманням вакансій, особливо високооплачуваних, в найближчому майбутньому виникнуть труднощі.

Про складну ситуацію на ринку зайнятості наголошує, навіть, завжди позитивно налаштована Державна служба зайнятості.

За даними її останнього звіту, по завершенні першого кварталу 2016 року кількість працюючих в Україні становила 16,1 млн. чол., це на 200 тис. менше, чим у за відповідний період в минулому кварталі. Рівень зайнятості знизився з 56% до 55,6%, кількість безробітних збільшилось з 9,6% до 9,9%.

Реальна ситуація з безробітними людьми в Україні ще гірше. Як повідомляє Державна служба зайнятості, 122 тисячі наших громадян знаходяться у неоплачуваних відпустках,  430,6 тисяч працюють неповний робочий день, відповідно отримують меншу зарплатню.

Найбільша частина робітників фактично працюють, хоча в реальності вони отримують мізерні зарплати в промислових  регіонах країни. У Запорізькій області та частині Донбасу за такою схемою працюють від 11,2% до 14,3% від штатного персоналу, середній показник по країні – 5,5%.

Роботодавці готові до звільнення своїх робітників

Ситуація буде ще гіршою. Як повідомляє Держслужба зайнятості. Що 223 тисячі робітників вже проінформували про звільнення (це на 8,2% більше,  ніж в 2015 році). Найбільше таких працівників і столиці (40,8 тисяч українців), Харківській області (17,7 тис.), Дніпропетровській (16,1 тис.), Житомирській (14,8 тис.). більше половини кандидатів на звільнення – працівники державного сектору: лікарі, вчителі, чиновники, робітники державних підприємств. Проте бажання зменшити штат своїх працівників є у всіх роботодавців.

«Кількість штатних вакансій на підприємствах стабільно зменшується. Так в 2012 році вона становила 10,1 млн, в 2013 році 9,7 млн, в 2015 значно знизилось до 28 млн. та за першу половину 2016 року цей показник становить 7,5 млн. чоловік», — зазначає Юрій Кузовий, голова департаменту соціальної політики Федерації роботодавців України.

Він також вказує, що найбільше зменшують кількість свого персоналу промислові підприємства. «Для прикладу в 2015 році в машинобудуванні було зайнято 320 тисяч чоловік, в 2016 лише 260 тисяч», — розповідає Кузовий.

Люди, які частково втратили їх роботу в промислових галузях переходять до інших галузей, в основному до сфери обслуговування. Проте знайти роботу вдається не всім. Така ситуація свідчить про те, що негативна ситуація в промисловості буде погіршуватись.

«Є з однієї сторони велика кількість державних підприємств, які працюють неефективно, тому набір до них нових працівників поступово закривається. З іншої сторони крупні підприємства намагаються проводити постійну модернізацію, автоматизують процеси відповідно необхідність в працівниках зменшується. Як кажуть, що один айтішник, щодня позбавляє 20 робітників їх робочих місць», — пояснює аналітик порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Є думки про велике звільнення персоналу і навіть недавні лідери економіки – аграрії.

Ситуація з відсутністю робочих місць в Україні спонукає українців їхати на заробітки за кордон. З кожним роком кількість трудових мігрантів збільшується. Керівництво країни має звернути увагу на масовий виїзд українців до інших країн, тому, що наші співвітчизники працюють та збагачують інші країни, в той час як наша держава може залишитись без спеціалістів.

Прес-служба ГО  «Майдан Січеслав-Дніпро»

За матеріалами newskraine.com.ua

Добавить комментарий