Майнова суперечка між співвласниками та виділ в натурі частки. Поняття та перші моменти.

cB7gEW3CSOU

Якщо Ви є власником майна на праві спільної часткової власності (у правовстановлюючих документах вказаний розмір Вашої частки!) та у зв’язку із непорозуміннями із іншими співвласниками (або інших причин) Ви можете подати позов про виділ конкретно визначеної частини предмету спільної власності (наприклад кімната в квартирі чи в приватному будинку) .

Отже, Ви є власником ІДЕАЛЬНОЇ ЧАСТКИ – це абстрактна величина, яка вказує на розмір частки особи у праві спільної власності, а РЕАЛЬНА ЧАСТКА – це частка спільної власності, яку можна виділити в натурі. Реальна частка може не співпадати за розмірами ідеальної.

Якщо співвласники не дійшли згоди щодо того як їм поділити спільне майно, або існує спір між відповідністю розмірів ідеальної та реальної часток поділ відбувається у судовому порядку із призначення експертизи щодо розміру часток та можливості їх виділу.

Що відбувається, якщо реальна частка, яку Ви бажаєте виділити менша за ідеальну? Якщо поділ можливий лише за умови сплати одним із співвласників іншим грошової суми, що відповідає різниці між вартістю виділеної йому в натурі частки і вартістю його частки, — суд може зобов’язати до виплати зазначених платежів.

 

P.S.: для більш детальної юридичної консультації, звертайтесь  за телефонами вказаними у розділі Контакти.

Добавить комментарий